Skocz do zawartości

Restart akwarium krok po kroku


Mexico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To chyba właśnie bardziej jak Ty mówisz było przy wkładzie węglowym. Pytanie mam. Pierwsza podmiana wody po jakim czasie? Z tego co czytałem to na początku powinno się robić dwie podmiany w tygodniu, a po tygodniu czy dwóch wpuścić jakieś glonożerne rybki. Bardzo obawiam się ponownego ataku glonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie. Media filtracyjne są bezpośrednio w koszyku. Po co te siateczki miałyby być?

Są przydatne do kaskad, w kubełkach mam luzem.

 

Pierwsza podmiana wody po jakim czasie?

Przed wpuszczeniem obsady, w takiej ilości aby nie zaburzyć cyklu i aby zbić NO3 (oczywiście akwarium ma być dojrzałe).

 

a po tygodniu czy dwóch wpuścić jakieś glonożerne rybki.

Po to są testy żeby nie mieć glonów a nie ryby...

 

A nawożenie wcześniej czymś czy też do pierwszego miesiąca nie nawozimy?

Jak tego wymaga to od początku węglem i potasem, azot i fosfor w razie braków. Mikro po około miesiąca od startu chyba że będą jakieś tego braki to szybciej.

 

Testy w zależności od potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start akwarium był w zeszłym tygodniu w czwartek. Nie wiem czy zakończył się już cykl azotowy... Nie za wcześnie na nawożenie np NO3? Obawiam się trochę glonów.

 

Edit:

Zbadałem parametry wody. O ile można wierzyć testom Zooleka to oto wyniki :) :

pH - 6,3
KH - 5˚n
GH - 11˚n
K - 17 mg/l
Fe - 0 mg/l
PO4 - 0,25 mg/l
NO2 - 0,025 mg/l
NO3 - 10 mg/l
NH3 - 0 mg/l

Zacząć podawać żelazo i potas?Tak myślałem, że może od połowy dawki zacząć nawożenie...

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

/andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie, jak tak. :)

Część roślin już rośnie to pobierają pierwiastki i innym może zacząć brakować, po woli zaczynaj dozować resztę i obserwuj czy nie zaczynają się pokazywać braki mikro (u mnie zwykle objawiało się to dodatkowymi bocznymi korzonkami na łodygowcach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dokładnie :):) Nie było widać tego na zdjęciach? :) Miałem o to zapytać i zapomniałem . Rotala i didiplis diandra wypuszcza boczne wąsy :)

 

Edit:

 

Czy preparat Intermagu Plus jako mikro wystarczy? Wcześniej mieszałem go z chelatem żelaza ale nie wiem czy to był dobry pomysł bo szybko mi się pył na szybach pojawiał...

Edytowane przez Mexico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy preparat Intermagu Plus jako mikro wystarczy? Wcześniej mieszałem go z chelatem żelaza ale nie wiem czy to był dobry pomysł bo szybko mi się pył na szybach pojawiał...

W niektórych akwariach intermag jako mikro sie nie sprawdza, możesz rozrobić osobno.

Przy podawaniu będziesz tylko musiał znaleźć złoty środek czego wlać mniej intermagu czy żelaza.

Jak pokaże się pył to zmniejszasz dawki, czasami jest tak, że w ogóle nie będziesz musiał mikro lać.

 

Edit:

 

Na zdjęcia nie patrzyłem tylko raz, żeby określić masę roślinną ( i to tylko tak przelotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z roztworem tego Intermagu. Liczę z kalkulatora Zulixa ale jakieś głupoty mi wychodzą. Ile dać go na 500 ml i jakie dawki podawać codziennie?

 

post-9118-0-00005300-1369507662_thumb.jpg

 

 

Edit:

 

Posiadam jeszcze nawóz EasyLife Profito. Może tym lepiej będzie nawozić. Nie chcę już na samym początku z glonami walczyć bo ciężko je z szyby się usuwa i paskudnie to wygląda...

Edytowane przez Mexico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...