Skocz do zawartości

nowe akwa


pianista
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ryby dobiera się po sprawdzeniu paramerów wody, po tym jak akwarium dojrzeje czyli za ok 3-4 tygodnie (poczytaj o cyklu azotowym).  Po tym czasie załóż temat  w dziale Obsady zbiorniów na podstawie http://forum.superakwarium.pl/topic/1063-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat-przeczytaj/ .  Teraz jedyne co można powiedzieć to,że nie nadają się do Ciebie żadne ryby wymagające piachu na dnie np. kirysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc tak. Zrobiłem testy wody, a oto wyniki:

Ph - 6,5

GH - 10

KH - 6

Akwarium 54L

oświetlenie 1x15W

filtr AQUAEL 500 TURBO

podłoże: czarny żwir bazaltowy 2-4 mm

roślinki: moczarka, kryptokoryna, gałęzatek, trawa

akwarium zamieszkuje już 12x neon innesa, 4x mały gupik i glonojad

Co mogę jeszcze dobrać do tej obsady? Chciałbym jakąś większą rybkę, ale żeby nie zjadła tych mniejszych. Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś o cyklu azotowym tak jak wyżej było pisane?

 

Czytałem. Musi się zamknąć. Zrobię testy, ale na razie spłukałem się całkowicie z kasy. Myślałem, że taniej to akwarium wyjdzie :P

Czytałem, że cykl azotowy zamyka się od 3 do 6 tygodni. W zeszłym tygodniu kolega podarował mi kilka gupików i glonojada. Wczoraj dokupiłem neonki.

Jak tylko wpadnie parę złotych, to zrobię testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nie zamknął to trujesz ryby. Miej tego świadomość :( A Zbrojnika oddaj.

Gupiki chyba potrzebują twardszej wody niż neon. Obsada nie udana. Miałeś się nie spieszyć, poczekać aż cykl się zamknie i założyć temat odnośnie obsady.

 

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...