Skocz do zawartości

Bojca wspaniała a gupiki


anna2413
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie będę się rozpisywać więc piszę o co chodzi. Akwarium jest ok (wszystko sprawdzone) ale od tygodnia giną mi rybki. Mam z 15 gupików i dwie bojce wspaniałe. Do tej pory zniknęła mi dorosła samica i 4 samce. Dzisiaj zobaczyłam co się dzieje. Podczas karmienia wszystkie rybki były ok a po ok 2 godzinach znalazłam na dnie kolejnego samca gupika z wyżartym brzuchem. Czy możliwe że bojca to zrobiła? Prawie wszystkie moje rybki żyją razem od pół roku i do tej pory nigdy się nic takiego nie przydarzyło. Czy ktoś może mi doradzić??post-21871-0-12639000-1415314473_thumb.jpg

 

 

Tematy zakładaj w odpowiednich działach. Przenoszę. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@anna2413, Prawie wszystkie zyją razem od pół roku bo niektóre to młode gupiki. Dzisiaj na noc odseparowałam dwie samice gupika, młode, bo zauważyłam że bardzo gonią za samcami. Czy możliwe że gupik zje gupika?? I tamten gupik który załączyłam na zjdjęciu byl perfekcyjnie zdrowy o porze karmienia a 2 godz później - tak jak na zdjęciu....


 

 

Witaj, napisałaś że od tygodnia giną Ci rybki ale nie piszesz jak długo są wszystkie razem, może bocje są też tydzień.Jeśli gupik sam ci padnie to bocja wiadomo że ją skosztuje. Obserwuj czy je gonią czy są nie spokojne, to są w końcu tylko dwa gatunki.Pozdr.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakiś opis swojego zbiornika. Będzie nam łatwiej pomóc. Możesz skorzystać ze wzoru: 

1. Litraż zbiornika.
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb.
3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas.
4. Gatunki i ilość ryb.
5. Ilość i rodzaj roślin.
6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.
7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.
8. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.).
9. Temperatura w zbiorniku.
10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra).
11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane).
12. Zdjęcie chorej rybki.

13. Zdjęcie zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Anno ale nic nie sprawdziłaś i akwarium nie jest ok bo bocje wspaniałe i gupiki to ryby o innych wymaganiach więc jeśli jest ok dla jednych to nie jest dobrze dla drugich.Poza tym gdybyś cokolwiek sprawdziła to byś wiedziała,że bocje wspaniałe są dośc agresywne i terytorialne, odgryzają płetwy weloniastych gatunków, dlatego unikamy przetrzymywania ich z gupikami, bojownikami itp. Śmiem też przypuszczać,że nie masz akwarium min 300litrowego jakie wymagają dorastające do 25cm bocje wspaniałe oraz nie znasz też parametrów wody. Druga sprawa to to,że gupiki mogły zostać obgryzione po śmierci. Jeśli zależy Ci na rybach to tak uczciwie poczytaj i posprawdzaj. Niestety ludzie często kupują bocje wspaniałe bo to jedna z najładniejszych rybek, a nie zdają sobie sprawy czego potrzebuje ta ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...