Skocz do zawartości

70l(45x45x35) obsada


Biernalek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym założyć baniak 70l poświęcony Pielęgniczką Ramireza biotop Wenezuela.

Pytanie do was czy do pielęgniczek Ramireza 1+1 mogę dołożyć 6 kirysków ( jak możecie podajcie jakieś ciekawe opcje) i może z 2 haremy gupika Endlera?

Kolejne pytanie to jakie proponujecie rośliny?

Dane techniczne:

Zbiornik 70l 45x45x35

Filtr Aquael PAT MINI 400l/h

Oświetlenie LED Intenso 10,1w, dł. 40cm diversa

Ogrzewanie 75w z termostatem Made In China

 

Pozdrawiam Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza i zasadnicza sprawa to to że zarówno dla pielęgniczek jak i kirysków jako podłoże w akwarium powinien być użyty zwykły piach taki choćby jak do piaskownic. Druga rzecz to to że pielęgniczki Ramireza dobierają się w pary same z gromadki pływających razem ryb. Niestety Twoje akwarium jest za małe dla gromadki tych ryb. Wpuszczając do akwarium parkę tych ryb nie ma gwarancji że ryby przypadną sobie do gustu i będą chętnie przystępować do tarła.

 

Jeśli chodzi o kiryski to proponuję pochodzącego między innymi z Wenezueli kiryska malutkiego Corydoras Habrosus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym założyć baniak 70l poświęcony Pielęgniczką Ramireza

 

A nie lepiej poświęcić ten baniak zwykłą wodą? Rybka może nie przeżyć tego święcenia ;)

 

Moim zdaniem za krótkie akwarium na ramirezki, ale niech się jeszcze wypowiedzą pielęgniczkowi spece. No i gupiki przy pielęgniczkach raczej odpadają.

Edytowane przez richter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ytanie do was czy do pielęgniczek Ramireza 1+1 mogę dołożyć 6 kirysków ( jak możecie podajcie jakieś ciekawe opcje) i może z 2 haremy gupika Endlera?

Kiryski spoko, gupiki wolą twardszą i bardziej zasadową wodę.

 

Edit. Nie spojrzałem na wymiary. Za krótkie dla pielęgniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...

Gupiki nawet w oczku wodnym przeżyją... :P

 

Ja radził bym ci 6szt. kirysa, co do gupików zaraz z parki będziesz miał ponad 50szt. , więc lepiej nie kupuj...

Ja mam neonki w swoim 96l, do twojego stadko 6-8szt. była by wystarczająca.

 

Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za szybką odpowiedz;D miło mi że chociaż na tym forum można uzyskać potrzebne informację bez wyśmiewania.

splend a czy znasz może jakieś inne kiryski kóre pasowały by do tego zbiornika, ponieważ nie wiem czy w okolicy Ostrowa Wlkp dostane takie kiryski.

Co do pary Ramirezek to nie będzie większego problemu, ponieważ w moim ogólnym akwarium pływają 2 dobrane już pary.

Wracając do 2 pytania jakie rośliny polecili byście do takiego akwarium. Ja osobiście myślałem o kabombie, żabienicy delikatnej, wąkrotce,  żabienicy sercolistnej oraz moczarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to masz dość nietypowe wymiary tego zbiornika i choć litraż jest odpowiedni dla ramirezek to tak jak słusznie zostało zauważone Twoje akwarium może się okazać dla tych ryb nieco przykrótkawe.

 

Co do innych kirysków to ja bym jednak był w tym przypadku za mniejszymi gatunkami tychże ryb. Oprócz kiryska malutkiego z mniejszych gatunków można jeszcze spotkać np: kiryska pigmej Corydoras pygmaeus lub kirysek karłowaty Corydoras hastatus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za udzielone informacje.

Zbiornik się kleji, szukam właśnie wyżej wymienionych ryb tylko w mojej okolicy jest problem z dostępnością "nietypowych gatunków ryb" (tak powiedział pan w ostrowskim sklepie zoologicznym;D)

Życze miłego wieczoru;)

 

Dbaj o pisownię.

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...