Skocz do zawartości

Odpowiedni filtr (RO)?


AdrianZMC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według opisu filtr może przeczyścić:

wkład węglowy 283l/dobę

wkład polipropylenowy 254l/dobę

wciągu 2-3 mies wkłady się zużywają, więc musisz je wymienić...

 

Jeżeli nie masz jeszcze akwarium to polecam 96 lub 112l, co tydzień musisz podmienić 1/3 wody na nową (ok35l.

 

napełnienie baniaka 5l zajmuje ok. 1h
) więc jedna podmiana ok. 7 godzin...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam malutkie 45l,planuje około 150l ale to dopiero gdy doprowadzę wodę do ładu i nazbieram więcej wiedzy i pieniędzy.Jaki jest przybliżony  koszt takiego urządzenia w utrzymaniu przez rok? I wgl jak to podłączyć? Wcześniej lałem wodę demineralizowaną ale z tym to porażka,Sporo czasu mi zajmuje sprowadzenie wody ze sklepu i koszt banki 5l to koszt koło 5 zł.


Ewentualnie zastanawiam się nad takim dzbankiem. Podmieniać muszę tylko 10l na tydzień.. Da mi coś ten filtr czy to gra nie warta świeczki ? http://allegro.pl/wklad-filtr-wody-eldom-brita-dafi-unimax-maxtra-i4728866545.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr 

 

może przefiltrować 3600l, potem wkłady musisz wymienić, jeżeli musisz podmienić tylko 10l to starczy ci na 360 podmian (to są tylko dane w przybliżeniu), czyli na pewno się opłaci bardziej niż kupno wody w bańkach za 5zł...

Podłączenie jest proste po prostu podłączasz do kranu, jeden wąż jako odpływ "brudnej wody do ścieku", a trzeci do pojemnika do którego wlewasz wodę już RO.

Edytowane przez Kirysio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I to cały czas się filtruje ta woda ?

Filtra używasz raz w tygodniu, aby nazbierać odpowiedniej ilości wody do podmian. Nie filtruje on jak zwykły filtr.

 

 

To masz słabe ciśnienie bo u mnie 75-tka robi 5 litrów w pół godziny.

Tu się zgodzę z locdog, im słabsze ciśnienie tym dłużej woda się zbiera.

Filtry RO z membrana 75 GPD rzekomo filtrują 280l/dobę, ale przy słabszym ciśnieniu, czas wydłuża się nawet do 36h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...