Skocz do zawartości

Kilka pytań początkującego


Gorzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, akwarium zarybione około 3 tygodnie temu. Nasuwa mi się kilka pytań do bardziej doświadczonych użytkowników.

1. Czy microsorium narrow może rosnąć w żwirze? Miałem zerowe pojęcie o roślinach, które dostałem w sporej paczce. Microsorium narrow zasadziłem w żwirze, a z biegiem czasu, poszerzając wiedzę wiem, że powinno się go sadzić na korzeniu albo kamieniu. Mimo to rośnie zdrowo, wypuszcza nowe liście. Jest więc sens teraz go przesadzać?

2. Czy pielęgniczkom kakadu i kirysom wystarczy spora wysepka z piasku (około 1/3 całej powierzchni akwa)? Nie zauważyłem, żeby kirysy czy pielęgniczki chętniej żerowały czy przebywały w okolicy piasku, niż żwiru.

3. Jako nawóz użyłem podkładu pod żwir tetra substrate (opakowanie na 54l). Czy dokupić teraz cokolwiek innego na wzrost roślin? Może tabletki pod te większe?

4. Czy to normalnie, że harem pielęgniczek kakadu większość czasu pływa oddzielnie? Nie powinny trzymać się razem?

5. Dwie molinezje (żółta i black molly) wydają się kotne. Jakie macie doświadczenia z kotnikiem wewnątrz akwarium? Nie chcę wydawać kolejnych pieniędzy na nowe, mniejsze akwa, filtr, grzałkę itd. Taki wewnętrzny, plastikowy kotnik dobrze spełnia rolę? W zasadzie nie zależy mi na rozmnożeniu tych rybek, bo wkrótce je oddam, ale w niedalekiej przyszłości może uda się rozmnożyć inne gatunki i kotnik będzie potrzebny.

 

Obsada:

4x Kirysek spiżowy

harem pielęgniczek kakadu

4x molinezje (2x black molly, 2x żółte) - niedługo już ich nie będzie, do oddania

3x kosiarka

15x neon Innesa

 

Akwarium 112l

Oświetlenie 2x18W

Podłoże żwir 1-5mm + piasek

Brak innego nawożenia roślin oprócz w/w

Parametry wody odpowiednie dla ryb.

 

Czerwony kolor czcionki, jest zarezerwowany wyłącznie  dla administracji forum. Poprawione pogrubieniem. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy microsorium narrow może rosnąć w żwirze?

Te rośliny najlepiej przymocować do korzenia lubi kamienia tak aby korzenie nie były w podłożu. Proponuję go przesadzić.

 

 

 

Czy pielęgniczkom kakadu i kirysom wystarczy spora wysepka z piasku (około 1/3 całej powierzchni akwa)? Nie zauważyłem, żeby kirysy czy pielęgniczki chętniej żerowały czy przebywały w okolicy piasku, niż żwiru.

Szkoda, że nie dałeś na całości piasku. Zarówno dla ryb dennych jak i pielęgnic piasek to postawa. Nie jest to tylko kwestia naturalnych zachowań ale i zdrowia ryb. Dobrze, że chociaż wysepkę mają :)

 

Zarówno kiryski jak i kosiarki to stande ryby. Dokupiłbym ich tyle aby chociaż po 6 sztuk było z każdego gatunku.

 

 

Parametry wody odpowiednie dla ryb.

Czyli jakie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...