Jump to content

kotnik


Recommended Posts

To znaczy czego chcesz się dowiedzieć? Jeżeli kotnik ma dziury to narybek na pewno się wydostanie. Poza tym wydaje mi się że kotnik nie jest dobrym rozwiązaniem dla gupików. Jak zaczynałem z akwarystyką miałem kotnik i uważam że ryby w nim były non stop zestresowane (samica jak i młode). Cały czas były na widoku i nie miały gdzie się ukryć. Jeżeli masz jakieś rośliny drobnolistne lub mchy w akwarium to narybek się w nich skryje i będziesz miał z niego pociechę. I nie baw się w żadne kotniki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chyba masz coś takiego, gdzie wkłada się przyszłą mamę, a urodzony narybek wypływa przez te otwory do akwarium. W ten sposób oddzielasz mamę, żeby nie zjadła maluchów. To jednak działa tylko wtedy, kiedy masz dla nich osobne akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie można przyjąć, że są dwa rodzaje takich kotników. Jedne mają bardzo drobną siateczkę która uniemożliwia wydostanie się narybku poza kotnik. Taki kotnik umieszcza się w akwarium ogólnym w którym pływają inne ryby. Drugi rodzaj kotnika to jest kotnik z większymi otworami które umożliwiają wydostanie się narybku poza kotnik co ma uchronić maleńkie rybki przed pożarciem przez samicę. Taki kotnik umieszcza się w oddzielnym akwarium bez innych ryb. Młode po prostu mają się wydostać z takiego kotnika i swobodnie pływać po akwarium poza zasięgiem przebywającej w tym czasie w kotniku samicy.

To tyle gwoli wyjaśnienia na czym to ma mniej więcej polegać.

 

Inną sprawą jest stosowanie różnego rodzaju kotników. Przenoszenie ciężarnej samicy do takich kotników naraża ją na niepotrzebny stres. Dużo lepszym rozwiązaniem jest przeniesienie takiej samicy do oddzielnego, odpowiednio przygotowanego akwarium.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Są też kotniki (zapomniałem dodać, które zawierają odzielną komorę dla samicy i oddzielną dla młodych, ale uniemożliwiają młodym wypłynięcie na zewnątrz kotnika. Może kolegi nie stać na kolejne akwa aby dać tam samice. Nie jest to ,,tak ło" kupić drugi zbjornik nawet mały.

Link to comment
Share on other sites

Nie jest to ,,tak ło" kupić drugi zbjornik nawet mały.

To jak nie jest to tak ło, to się nie rozmnaża rybek, bo małym nie jest się w stanie zapewnić odpowiednich warunków.

Czy tak ło jest to trudne do zrozumienia?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za offtop ale skąd u ciebie takie parcie na odchowanie całego miotu gupików. Masz jakąś metę na sprzedaż tego , jesteś hodowcą, masz kupę znajomych , którzy o niczym innym nie marzą jak o gromadzie ryb. Rynek na tą rybkę jak na wiele innych skurczył się czyt. Nikt tego nie chce. Daj sobie spokój z kotnikiem i zostaw samicę w ogólnym. Dla niej brak stresu , a dla młodych selekcja naturalna.

 

Wysłane od siebie

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...