Skocz do zawartości

Amano a RC


Moroz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam w jednej z kostek problem z nitkami.. od groma...
Pomyślałem, że Amano mogłyby mi pomóc, a przynajmniej zastopować rozwój tego upiorstwa. 
Tu oczywiście rodzi się problem, bo boję się, iż Amano zasmakują w moich RC icon_sad.gif byłaby to dla mnie duża strata, dlatego nie mogę sobie na to pozwolić.
Pomyślałem więc, że gdyby wrzucić maluteńkie (1.5cm) Amanki to może z racji tego, iż żyły by ze sobą od małego to nie robiłyby sobie krzywdy ?

Co o tym myślicie? Może macie jakieś przeżycia z tym związane?

Edytowane przez Moroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą ale mam zarówno Amano jak i Red Cherry w jednym zbiorniku i nic sobie wzajemnie nie robią, niestety glonów nitkowatych też nie zjadają tak jakbym chciał...

Też mam problem z nitkowatymi (zielenicami?), polecono mi podnieść fosforany do 1ppm (miałem zero ze strachu o krewetki, azotanów było 30ppm). Powiedziano mi, że krewetkom 1ppm fosforanów nie zaszkodzi (przynajmniej nie Amano i RC bo inne są już bardziej czułe) a na glony powinien pomóc. Obecnie chyba pomaga po azotany powoli spadają, gniazda nitek brązowieją i dopiero teraz krewetki je oblegają. Czytałem, że nitko pojawiają się gdy jest za mało fosforanów w stosunku do azotanów.

 

Nie wiem czy to reguła ale tak mi polecono zrobić i u mnie działa.

Oby się tobie porada przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...