Skocz do zawartości

Prośba o pomoc 200l po restarcie


DamianDK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.Kiedy akwarium zostało zalane (data2 tygodnie temu zostało zrestartowane

2.Litraż i wymiary akwarium 200l 100x40x50

3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)- T8 phillips master 30 w, sylvania grolux 30 w

4.Jak długo świecisz 11 godzin

5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa piasek kreisel 099

6.Filtracja JBL901, wewnętrzny gąbkowy 1000

7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.)  celem jest bw

8.Ozdoby korzenie, parę kamieni

9.Rośliny szczątki żabienicy, jeden duży echinoderus ... oraz echinoderus ocelot green

10.Ryby - obsada 2 skalary, pielęgnica skośnopręga, 6 żałobniczek

11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?) podmianki 50-60l, co 5 dni, torfianka z kranówką - pH 7.0 GH 10, KH 5,

12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? ) 2 ml dziennie planta gainer classic, w podłożu ferti stick

13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)-brak

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe  --- pH 7.6, GH12, KH 6, NO2 0.01, NO3 0, FE 0, NH3 0, PO4 0,0
15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ? zmiana podłoża ze żwiru na piasek plus dokładne wyczyszczenie wszystkiego, woda ta sama - szybki restart
 

16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu? 3 razy dziennie, jedzą bardzo dobrze

17.Fotka całego zbiornika i fotka detali -post-21742-0-88864500-1414793595_thumb.jpgpost-21742-0-15563100-1414793598_thumb.jpgpost-21742-0-73468400-1414793600_thumb.jpgpost-21742-0-71075000-1414793910_thumb.jpgpost-21742-0-62659700-1414794027_thumb.jpgpost-21742-0-94852300-1414794029_thumb.jpg

[b]Opis problemu-

 

Witam. Proszę o pomoc w identyfikacji glonów ze zdjęć.

Wiem że te na liściach żabienicy to okrzemki. Nie jestem niestety pewien 2 rodzajów na korzeniu, który na dodatek ponad pół roku notorycznie pleśnieje.

Zastanawiam się również co robię źle. Woda jest świeża, parametry chyba niesprzyjające glonom. Może świecę za długo albo podłoże pomimo nawozu w pałeczkach jest zbyt jałowe? Jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się również co robię źle.

Tu masz odpowiedź:

 

 

NO3 0, FE 0, PO4 0,0

Braki w makro przekładają się na rozwój glonów.

 

 

parametry chyba niesprzyjające glonom

Jak najbardziej sprzyjające,patrząc jakie masz braki w nawożeniu, i dlatego masz również :

 

 

Rośliny szczątki żabienicy, jeden duży echinoderus ... oraz echinoderus ocelot green

Z pozostałych roślin, też w niedługim czasie będą tylko szczątki, jeśli nie zaczniesz odpowiednio nawozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żabienice i tak pewnie odchorują przesadzanie, daj im trochę czasu. Tak jak pisze Darek z pewnością przydałoby się trochę makro podać, azot, fosfor, potas, jakiś węgiel. Za to odstawiłbym classic i ograniczył karmienie, bo za chwilę do kolekcji dojdą zielenice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żabienice i tak pewnie odchorują przesadzanie, daj im trochę czasu. Tak jak pisze Darek z pewnością przydałoby się trochę makro podać, azot, fosfor, potas, jakiś węgiel. Za to odstawiłbym classic i ograniczył karmienie, bo za chwilę do kolekcji dojdą zielenice.

Dzięki za odpowiedź. Easy carbo powinno się nadać? Jaki nawóz macro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam/używałem tych nawozów (gotowce) i według mnie są naprawdę OK:

* węgiel - EasyLife EasyCarbo, AquaArt Carbo, AquaticNature Carbo Green, Azoo Carbon plus

* makroelementy - AquaArt macro red, AquaArt macro green -> w Twoim przypadku macro green będzie w zupełności wystarczające

* mikroelementy - EasyLife ProFito, AquaArt Classic

* potas - EasyLife Potassium, AquaArt K+

 

Innym wyjściem jest nawożenie akwarium solami (metoda EI), jednak ja nie stosowałem tej metody (kiedyś próbowałem, ale mi przeszło - nie miałem wyczucia) więc nie doradzę niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam/używałem tych nawozów (gotowce) i według mnie są naprawdę OK:

* węgiel - EasyLife EasyCarbo, AquaArt Carbo, AquaticNature Carbo Green, Azoo Carbon plus

* makroelementy - AquaArt macro red, AquaArt macro green -> w Twoim przypadku macro green będzie w zupełności wystarczające

* mikroelementy - EasyLife ProFito, AquaArt Classic

* potas - EasyLife Potassium, AquaArt K+

 

Innym wyjściem jest nawożenie akwarium solami (metoda EI), jednak ja nie stosowałem tej metody (kiedyś próbowałem, ale mi przeszło - nie miałem wyczucia) więc nie doradzę niestety.

Mam jeszcze pytanie. W podłożu mam pałeczki ferti stick(2), ale tylko dla jednej grupy roślin wystarczyło. Czy do piasku, pod rośliny (do zbiornika z rybami, które mogą kopać) dobre będą takie kulki?

http://allegro.pl/kulki-nawozowe-glin-torf-makro-mikro-30szt-i4671535926.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...