Jump to content

Jaką linie nawozów polecicie?

onlyshot
 Share

Recommended Posts

Witam.Szukałem wiele w internecie nic nie znalazłem więc postanowiłem zapytać na niezastąpionym forum :)

Dlaczego niektóre gotowe linie nawozów ( już nie będę reklamował jakie tylko opisze chyba, że zaistnieje taka potrzeba)  poza mikro i makro i co2 dodają albo potas lub fosfor albo zupełnie niczego?

Ja nawoziłem taką linią: Mikro butelka 500ml Makro 500ml Węgiel 500ml Potas 500ml a jako dodatek w małej butelce biostymulator Ti - nawoziłem było ok.

Kolega ma linie nawozów: Tytan 500ml Mikro 500ml Makro 500ml Wegiel 500ml a w malej buteleczce fosfor -Też wszystko przyzwoicie rośnie.

Teraz będę kupował nowe nawozy dla testu inne i zastanawiam się które wybrać, które dają lepszy efekt? Bo w sumie w 2 innych akwariach nie potrafię tego ocenić.

Ja osobiście stosowałem dwie linie -> easy life i aqua art. Do dziś używam aqua art: macro green, K+, carbo i micro (prosiłem brata o zakup i zamiast classica przyniósł mi właśnie micro, który jest do wody RO, której akurat w tym konkretnym akwarium nie używam więc leję baaardzo małe ilości). Z AA jestem nieporównywalnie bardziej zadowolony niż z Easy Life, przy którym miałem straszne kłopoty. Być może linia planta gainer jest lepiej zbilansowana, albo to tylko moje akwarium - nie wiem, ważne że od początku nic złego się nie dzieje ;)