Skocz do zawartości

Problem z roślinami


woldi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w akwarium 375l., w którym to zmieniłem wszystko za wyjątkiem roślin. Pierwotnie filtracja opierała się na filtrze podżwirowym i oświetleniu w postaci 1 (jednej!) jarzeniówki 4000k, 54w i....nie miałem najmniejszego problemu z roślinami! Pięknie rosły cryptocoryny, żabienice i anubiasy, które to nawet puszczały kwiaty. Problem zaczął się, gdy zapragnąłem sobie polepszyć icon_sad.gif i w tym celu zmieniłem filtrację na hamburga, jako podłoże zastosowałem ziemie ogrodową przysypaną żwirkiem i wszystko oświetliłem dwoma świetlówkami ( Sylvania Gro-Lux i Philips master 865). Efekt- za wyjątkiem żabienic, które dalej fajnie rosną z całą resztą coś się dzieje. Czytałem, że przejście na ,,cos nowego,, może skutkować chwilowymi problemami, ale mój zbiornik ma już dobre dwa miesiące i dalej jest tragedia. W liściach cryptocoryny robią się dziury, brzegi zaczynają gnić co prowadzi do utraty liści natomiast anubiasy wyblakły. Nie robiłem testów wody, bo nie mam, ale moze na podstawie zdjęć uda Wam się zidentyfikować problem?

 

post-21770-0-48808200-1413898085_thumb.jpg

post-21770-0-47076700-1413898099_thumb.jpg

post-21770-0-41548800-1413898125_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...