Jump to content

Nieproszeni goście-robaczki w 3-dniowym akwa.

cristal2242
 Share

Recommended Posts

Witam,wszystko co bylo do akwarium wyrzuciłem oprócz podłoża w zoologicznym kupilem piach,kamienie,podłoże do roslin mech i rosliny kilka gatunków do tego konar. Wszystko zrobiłem według instrukcji znalezionych w sieci dla pewnosci korzeń gotowalem mimo ze kupny ale to doswiadczenie z terrarystki podpowiada że lepiej to zrobic.
Wszystko jest już obsadzone,woda dojrzewa od 3 dni woda z kranu nie chlorowana.
Teraz zauważyłem ze w akwarium pływa mnóstwo około minimetrowych robakow jak sie wptarzy to jakby było widać ze mają nogi. Co to jest? Czy od musze zaczynac od nowa?
W pozostałych akwariach tego niema mimo że też jest w nich kilka nowych roslin.

//Rozdzielam do nowego tematu. /darekbart

To są stułbie. Niegroźne dla dorosłych ryba ale mogą polować na larwy lub mały narybek. Bardzo łatwo się regenerują przy np. uszkodzeniu czyściciel do szyb więc nie radzę ich mechanicznie usuwać. Potrafią się powoli przemieszczać z ruchem wody. Odsyłam do magazynu Nasze Akwarium nr 47 gdzie jest fajny artykuł na temat bezkręgowców w akwarium. Ciesz się że Twój zbiornik żyje, jeżeli to nie kotnik to olej to.. Same "znikną" przy braku pożywienia.