Skocz do zawartości

[160] Jakiś biotop (?)


maziama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki locdog :D  Bardzo praktyczne zestawienie.

Czyli P.Nijssena to Peru, a B.Amandy to Brazylia. Czyli można razem w BW. Czyli rośliny z CW odpadają :(  Czyli sama pistia...?  

Ewentualnie doniczkowy Scindapsus (Epipremnum) nad lustrem wody jak u Pley-a :D

 

PS. Pisze się Clear Water, czy Clean Water? Bo po angielsku podobne znaczenie, a i w necie pisownie obie występują ;)

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę,że zdecydowałaś się załozyć zbiorniczek :D Ja swój też cały czas "modernizuje" i widzę,że będziemy docelowo pewnie miały podobną obsadę (też chce amandy i jakąś pielęgniczkę) też będzie mi najbliżej do ameryki ale nie będą to w 100% konkretne wody :) Trzymam kciuki i nie mogę się doczekać pierszej fotorelacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenia słowa "clear" - jasny, wyraźny, czysty, klarowny, przejrzysty

Tłumaczenie słowa "clean" to głównie - czysty

Więc i tu czysty i tu czysty.

Może dlatego te dwa słowa występują zamiennie ;)

Jak widać niesłusznie. "Przejrzysty" bardziej właściwe ;)

 

Czyli wszystko clear :D 

 

Co z tą roślinnością? Limnobium chyba też może być przy BW...?

 

Swoją drogą jeszcze niedawno zarzekałam się, że BW to nie dla mnie, a teraz na poważnie o tym myślę :D

Nikt nie pisze nic o biotopie Australia. Wybrałam rzadko spotykane na tym forum ryby, więc też pewnie byłaby to jakaś odmiana ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz podział apisto na rodzaje wód

attachicon.gifpodział apisto na rodzaje wód.jpg

 

Napisz kto jest autorem tego :).

 

Clean czy Clear - jeden pies tak naprawdę :), ale ogólnie używa się drugiej formy. Chodzi oczywiście o wody przejrzyste.

Edytowane przez Pley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dylematów ciąg dalszy... :D

 

Ze 160 litrów zrobiło mi się... 240 :lol:  Ponaciągałam i tak mi wyszło ;)

A tak serio to udało mi się za symboliczną kwotę zakupić JUWEL-a 240 litrów z szafką i pokrywą. Filtr i grzałka też już jest :)

Już pominąwszy fakt, że to temat nie do tego pod-działu (bo litraż większy)... ;)

 

Więc wracając do 160-tki... Postanowiłam, że jeśli w ogóle postawię BW to tylko i wyłącznie otwarte (bez pokrywy), z wyciągniętym do góry tłem strukturalnym (na zewnątrz akwarium), z mnóstwem roślin nad i obok akwarium. Taka rekompensata za "pustą" herbatkę w środku ;)

No ale ta 240-tka jednak bardziej kusząca do zalania jako pierwsza. A na zalanie obu na tą chwilę za mało środków.

Nie wiem na razie co zrobię z tą 160-tką, czy sprzedam, czy zaleję.

Proszę więc o nie zamykanie jeszcze tematu, aż coś się wyklaruje.

Dziękuję za pomoc wszystkim, którzy włożyli swój wkład. Może temat przyda się też innym, przy wyborze obsady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...