Skocz do zawartości

Akwarium 54l do czego służą te akcesoria?


cristal2242
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczęło się od wazonu z roślinami i ślimakiami :) następnie akwarium z bojowikiem i dużą ilością roślin 20l.

Wczoraj odkupilem akwarium 54l chciałbym włożyć do niego bardzo dużo roślin i kilka rybek. Chciałbym się poradzić was odnośnie dwóch rzeczy pierwsza to do czego są te preparaty a druga to jakie roślinki kupić żeby akwarium wyglądało tak jak to na zdjęciu.

na pierwszym zdjęciu jest grzałka ale to drugie to termostat?

post-21023-0-40995800-1413356274_thumb.jpg

post-21023-0-32627700-1413356306_thumb.jpg

post-21023-0-72295400-1413356329_thumb.jpg

post-21023-0-42016900-1413356357_thumb.jpg

post-21023-0-61206900-1413356391_thumb.jpg

post-21023-0-61615200-1413356412_thumb.jpg

post-21023-0-76863500-1413356436_thumb.jpg

post-21023-0-77342600-1413356594_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel aktywny, jakaś wata/wkład do filtracji,SERA BIO NITRIVEC - bakterie - zbędne i wyglądające na stare, SERA GOLDY - uzdatniacz pod złote rybki, również całkowicie zbędny, koudwater - też stawiam na jakiś uzdatniacz. Ta grzałka wygląda jakby pamiętała jeszcze niemieckie czołgi , ja bym czegoś takiego do akwa nie włożyła, grzałki nie są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę kupiłem taką jak do poprzedniego akwarium razem z termostatem.Dobrze więc wszystko wyrzucam , prócz tych podłoży mam jeszcze podłoże wyglądające jak kamyki z włóknem kolorowym to tez jest do akwarium? Nie pobrudzi wody?

Kiedy chciałem przemyć podłoże okazało się że to jakiś klej... po zmoczeniu klei się do siebie można z niego zrobić w miarę jednolitą masę.

Można go jakoś wykorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak można przemyć podłoże? Nie wiem co Ty tam dokładnie masz ale jeśli to jakieś sztuczności to się do akwarium nie nadaje, nikt Ci jednoznacznie nie odpowie jaki to zareaguje na wodę ale pobrudzenie jej to byłby najmniejszy problem. Wszelkie sztuczności mogą po porstu wydzielać trujące substancje, zmnieniać niekorzystnie parametry wody. Daj na podłoże zwykły piach i nie kombinuj, tani jak barszcz i na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłoże po zmoczeniu klei się jak masa kolejowa w miarę jednolita z widocznymi kamykami. Mogę to jakoś wykorzystać?

Nie  ,chyba że jako kit  do okien .

 

Radzą Ci dobrze  to posłuchaj .Kup zwykły piach za 10zl i po problemie  ,a ty kombinujesz z  jakimś przestarzałym  "towarem".

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym się poradzić was odnośnie dwóch rzeczy pierwsza to do czego są te preparaty a druga to jakie roślinki kupić żeby akwarium wyglądało tak jak to na zdjęciu.

Chcesz zaoszczedzić 10 zł używając jakieś stare rzeczy a chcesz mieć akwarium takie jak na zdjęciu u góry pokazałeś....

Czeka Cię bardzo długo akwarystyczna droga, a jak myślisz, że akwarystyka to tanie hobby to się grubo mylisz.

Zajrzyj w dział o roślinach i przeczytaj podklejone tematy (polecam te napisane przez Łorena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niby podłoże, to nic innego jak granulki gliny z nawozami,można to wykorzystać, reszta do wywalenia.

Te wszystkie"graty" były kupione w NL, więc podejrzewam że tam mieszkasz.

 Jeśli zdecydujesz się na piasek,to możesz go kupić w Fixet  (kojarzysz taki sklep?), koszt worka 20kg lub 25kg(już nie pamiętam dokładnie) to około 2.5€, pytaj o "Speelzand", to jest taki do piaskownic, nie zmienia parametrów wody. Mam go u siebie w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...