Jump to content

Grubowarg syjamski-kosiarka

monk1990
 Share

Recommended Posts

Cześć, pytanie do tych co posiadają, lubią, wiedzą o nich dostatecznie sporo.

Mam problem z krasnorostami. Dlatego myślę o tej rybce. Tylko mam do nich mały zbiornik na chwilę obecną. Mam już wszystko kupione, brakuję tylko szkła. Ale postawię większy zbiornik gdzieś dopiero za 10/12 miesięcy. Teraz mam 120l, 80cm szeroki ;/ 
Jak uważacie mógłbym kupić małe stadko kosiarek teraz z perspektywą wpuszczenia za rok ich do większego zbiornika? Nie zdążą skarłowacieć? 

Pozdrawiam.

Od pół roku:
podmiany co tydzień 20%
akwarium zarośnięte (mam na myśli rośliny) do tego stopnia aż mnie to drażni
karmienie dwa razy dziennie tak że ani płatek nie opada na dno
parametry ustabilizowane, prawie w normie, gh na poziomie 17 (ale do przeżycia)

Ruch wody ograniczony do minimum. 

I i tak średnio co 2 miesiące pojawiają się drobne włoski na liściach. I kosiarki miały być pomocą, bo mnie to już drażni. I nie rozumiem dlaczego w takim wypadku nie można dać mi krótkiej konkretnej odpowiedzi.

Dostałeś krótką, konkretną odpowiedź która Cie nie usatysfakcjonowała i nie masz co liczyć na więcej.

Kosiarki nie pomogą Ci w walce z krasnorostami, gdy podrosną coraz mniej interesują się glonami, ryby od początku powinny mieć odpowiedni zbiornik i parametry a nie że : "ale do przeżycia".

Drobne włoski to nie zawsze krasnorosty i za mało wiadomo o Twoim zbiorniku, żeby wiedzieć co zostało "zawalone", że tak Ci się te glony rozprzestrzeniają.

Jak chcesz pomocy w tej kwestii to już nie ten dział.