Skocz do zawartości

Grubowarg syjamski-kosiarka


monk1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pytanie do tych co posiadają, lubią, wiedzą o nich dostatecznie sporo.

Mam problem z krasnorostami. Dlatego myślę o tej rybce. Tylko mam do nich mały zbiornik na chwilę obecną. Mam już wszystko kupione, brakuję tylko szkła. Ale postawię większy zbiornik gdzieś dopiero za 10/12 miesięcy. Teraz mam 120l, 80cm szeroki ;/ 
Jak uważacie mógłbym kupić małe stadko kosiarek teraz z perspektywą wpuszczenia za rok ich do większego zbiornika? Nie zdążą skarłowacieć? 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku:
podmiany co tydzień 20%
akwarium zarośnięte (mam na myśli rośliny) do tego stopnia aż mnie to drażni
karmienie dwa razy dziennie tak że ani płatek nie opada na dno
parametry ustabilizowane, prawie w normie, gh na poziomie 17 (ale do przeżycia)

Ruch wody ograniczony do minimum. 

I i tak średnio co 2 miesiące pojawiają się drobne włoski na liściach. I kosiarki miały być pomocą, bo mnie to już drażni. I nie rozumiem dlaczego w takim wypadku nie można dać mi krótkiej konkretnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś krótką, konkretną odpowiedź która Cie nie usatysfakcjonowała i nie masz co liczyć na więcej.

Kosiarki nie pomogą Ci w walce z krasnorostami, gdy podrosną coraz mniej interesują się glonami, ryby od początku powinny mieć odpowiedni zbiornik i parametry a nie że : "ale do przeżycia".

Drobne włoski to nie zawsze krasnorosty i za mało wiadomo o Twoim zbiorniku, żeby wiedzieć co zostało "zawalone", że tak Ci się te glony rozprzestrzeniają.

Jak chcesz pomocy w tej kwestii to już nie ten dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...