Skocz do zawartości

Oceńcie, doradźcie, moje 1 akwarium


mickel741
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to moje pierwsze akwarium

 

Filtr JBL 301

grzałka 50 w ustawiona na 26 C

oświetlenie żarówka energooszczędna 15w

 

Resztę widać na filmiku, bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki doradźcie mi co mogę zmienić, polepszyć, przy okazji oceńcie. Dodam że puki co niczym nie nawożę bo czekam na odczynniki. Pozdrawiam:)

 

Link do filmu z moim akwarium na youtube :


 

//Przenoszę do odpowiedniego działu. /darekbart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Akwarium wygląda estetycznie, całkiem przyjemne dla oka. Plus za czarne tło i niezłą aranżację.

Niestety jest kilka "ale", mianowicie:

1. Masz kiryski (z tego co widzę spiżowe, które będą za duże do Twojego akwarium) - dla kirysków TYLKO piasek, ten żwir jest dla nich mocno nieodpowiedni. Kiryski jak wszystkie ryby przydenne potrzebują piasku dla łatwości przekopywania ale przed wszystkim ze względu na higienę (przesiewanie piasku przez skrzela celem pozbycia się pasożytów itp).

2. Oświetlenie za mocne jak dla neonów, masz aż 0,6W/L a to dużo - widać nawet jak ryby się kryją pod liśćmi roślin. Dla roślin które masz tak mocne oświetlenie też nie jest konieczne.

3. Jak już jesteśmy przy neonach inessa, to one też są za duże do 25L akwarium - poza to ryby stadne których powinno być minimum 8-10 a na to już na pewno nie masz warunków.

 

Generalnie w 25L opcje obsady są niewielkie, a Twoja obsada nie jest najlepsza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje wymienionej obsady, ale jak widać na filmiku są kirysy, a dla nich wymagany jest piach.I jak dobrze widzę mają chyba zaczerwienione skrzela. Kiedy ryby zostały wpuszczone?

Neony też nie wyglądają dobrze, są pochowane.

 I jak kolega wyżej wspomniał za małe akwa na ta obsadę, i za mocne oświetlenie.

A neony , wydaje mi się że to są czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25l? Wygląda mi na większe :-) ładne, choć pustawe, jak roślinki się rozrosną będzie lepiej :-) Popieram poprzedników, rybki do oddania. I mam pytanie. Czy tam pływa jakiś narybek? Czasami wydawało mi się, że jakieś drobinki pływają.

Edytowane przez daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem małe roszady w akwarium. Dokupiłem żabiennicę, która po wsadzeniu do akwa wydaje mi się chyba trochę za wielka, poza tym kupiłem trawę do akwarium, która przysłania część światła, gdyż unosi się na powierzchni wody. Moim podstawowym błędem było to, że najpierw kupiłem wszystko na pałę, a dopiero później zacząłem się zagłębiać w tajniki akwarystyki. Stąd ta nietrafna obsada. Po drodze wymieniłem połowę tego co miałem w akwarium, ale w planach mam założenie większego około 200 l, dlatego puki co obsady nie będę się wyzbywał. Na filmiku neonki schowały się pod anubiasem, zawsze tak robią kiedy podchodzę do akwarium. Wydaje mi się że jeszcze się nie zaaklimatyzowały, mam je dopiero od tygodnia. Narybku nie ma po_prostu muszę dokupić lepszy wkład do filtra, teraz jest sama gąbka. A co do kirysków mam je od 3 tygodni, a te zaczerwienione skrzela też zauważyłem, ale takie były od początku.10729018_737922959612975_1746271584_n.jp

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie podstawowym błędem jest zakładanie tak małego zbiornika na pierwsze akwa. Optymalnym rozwiązaniem jest zbiornik 54l a najlepszym 112l. Wymienione zbiorniki dają więcej możliwości doboru ryb i roślin a co za tym idzie zmniejszają prawdopodobieństwo popełnienia błędu, przy okazji są bardziej stabilne i wymagają nieco mniej pracy niż nano akwaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...