Skocz do zawartości

Zmiany nawozów.


raiders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dołożyłem kilka roślin, Ludwigia repens red, Rotala indica, ROTALA ROTUNDIFOLIA RED, mały heniek. 3 pierwsze ładnie rosną, mały heniek powoli ale chyba do przodu, ale mam problem z utrzymaniem PO4 i Fe. Używam nawozów AquaArtu Planta Garnier. Ferro leje 2 razy w tygodniu po 1 ml, ale chyba zwiększę dawkę. Używałem Macro green, które właśnie mi się kończy i chcę zakupić Macro RED lub sole KH2PO4 i Chelat żelaza.

Którą opcję wybrać ? dodam ze Potas, Carbo i Micro mam również z AArtu. Trzymać się jednej linii i kupić to Macro RED czy zakup soli nie będzie kolidował jakoś z gotowcami AA?


Drugie pytanie :
Jak wspomóc małego heńka aby szybciej się rozrósł, to samo parvula którą mam od półtora miesiąca i jakoś nie przybiera na ilości .

Oczywiście co2 z butli podaję.

Ktoś brał nawozy od tego gościa :
4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy, blogi i strony internetowe.

Kolejnym razem zapytaj o produkt a nie o sprzedawce. / darekbart


chcę zakupić to makro ,ale nie wiem czy to nie jakiś bubel ewentualnie wszystko osobno (fosfor,azot,magnez)

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałam na allegro u takiego użytkownika: 4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy, blogi i strony internetowe., myślę że byś był zadowolony ja jestem. Nie mam dużo roślinek i chciałabym je rozmnożyć w miarę szybko, bo mam spore akwarium. 

 

// Kolejny taki post wynagrodzę ostem. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem  sole makro  rozrobiłem według własnych potrzeb i podaje od 2 dni  Fosfor + magnez

 

Pierwszego dnia  dałem końską dawkę fosforu  bo aż  4ml :)  ale test pokazywał  2mg/l   przy moim NO3 20  było by w sam raz .

Dzisiaj rano zrobiłem  test  na PO4  i wynik 0 -0,25   czyli roślinki  fosfor wchłonęły  podałem 1 ml  roztworu  i po 30 min zrobiłem test  wyszło  ~ 1,5mg/l  czyli w normie.

 

O 16:30 zrobiłem ponownie test  i wynik poniżej 0.50mg/l  ..... i tu pytanie czy podać 1ml fosforu  aby utrzymać  stężenie w granicach 1,5-2mg/l   czy dopiero jutro podać dawkę ?

 

Wiem że rośliny miały braki fosforu to zapewne  pierwsze dni podawania bedą go piły jak szalone ale to się  chyba ustabilizuję  nie  będę przecież  robił  testów 2-3 razy dziennie :)

 

 

I co z magnezem ? nie mam testów   leje profilaktycznie 1ml roztworu z soli  ,jak wyczytałem   przedawkowanie  nieszkodliwe i mało prawdopodobne ,ale lać co dzień 1ml czy  w odstępach co 2/3 dzień ?

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rozrobiłem według własnych potrzeb

Czyli jak? Jakie stężenia?

 

Akwarium to nie laboratorium.

Według swojego stężenia ustalasz dawkę dzienną, żeby Ci się zgadał stosunek na koniec tygodnia i dziennie dawkujesz.

Przed podmianą sprawdzasz czy nie nastąpiła kumulacja lub  nie masz braków, robisz korekty, obserwujesz rośliny.

Na efekty też czasami trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak? Jakie stężenia?

 

Akwarium to nie laboratorium.

Według swojego stężenia ustalasz dawkę dzienną, żeby Ci się zgadał stosunek na koniec tygodnia i dziennie dawkujesz.

Przed podmianą sprawdzasz czy nie nastąpiła kumulacja lub  nie masz braków, robisz korekty, obserwujesz rośliny.

Na efekty też czasami trzeba poczekać.

Fosfor  (50g) rozrobiłem w 1000ml wody destylowanej  co mi  daje    po dodaniu 1ml roztworu stężenie 1.163mg/l w akwarium .Liczone w kalkulatorze  który  dostarczył sprzedający nawozy .podałem linki ale jak widać w 1 poście usunięte :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podajesz to do akwarium 30 L.

Jednorazowa dawka 1 ml takiego roztworu do 30 L akwarium da Ci : 1,19 mg/l  fosforu i  0,48 mg/l potasu.

Jak będziesz potrzebował  tygodniowo podawać 1 mg/l fosforu w jakis sposób podzielisz  dawkę 1 ml na 7 dni (podając dzienne dawki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podajesz to do akwarium 30 L.

Jednorazowa dawka 1 ml takiego roztworu do 30 L akwarium da Ci : 1,19 mg/l  fosforu i  0,48 mg/l potasu.

Jak będziesz potrzebował  tygodniowo podawać 1 mg/l fosforu w jakis sposób podzielisz  dawkę 1 ml na 7 dni (podając dzienne dawki)?

dobrze rozumiesz ...jak podzielić 1ml na 7 .... nie wykonalne w domowych warunkach .

Czyli co proponujesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrobić na rzadszy roztwór.

Bierzesz 10 ml aktualnego roztworu, dolewasz do 100 ml wody i masz dawkę 10 ml a nie 1 ml, która daje Ci takie same wartości końcowe.

Łatwiej jest to podawać, błąd podczas podwawania (ilości) nie ma już takiego znaczenia i korekty możesz łatwiej robić.

 

Szkoda że rozrobiłeś to prędzej bo tego litra (aktualnego roztworu) nie zużyjesz przez kilka lat a zdąży się przez ten czas popsuć. Suche sole mogły by sobie leżeć szczelnie zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...