Skocz do zawartości

Zdechły Molinezje


Jagodaaa9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początek napiszę że mam akwa 60l , mam dwa pytania. Na początku obsada wyglądała tak:

-3 gupiki(2 samice, 1 samiec)

-2 neonki

- 2 danio pręgowane

-2 danio lamparcie

-2 mieczyki

- 1 glonojad

Po 2 tygodniach mąż dokupił 2 Molinezje, pierwsza zdechła po 3 dniach a druga po tygodniu.Jaka mogła być przyczyna? Zaznaczę. że były w woreczku przez 5 godzin bo mąż od razu ich nie przywiózł, czy to mogło im zaszkodzić?

 

Teraz moja obsada wygląda tak:

-3 gupiki

-6 neonków

-2 danio pręgowane

-4 danio lamparcie

-2 mieczyki

-glonojad

Czy to nie przesada? Nie jest ich za dużo?

Edytowane przez Luna
Przenoszę do odpowiedniego działu. /Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: akwarium jest za małe na molinezje i mieczyki. Pisząc o glonojadzie, jaki gatunek masz na myśli? Nigdy nie należy trzymać tylko dwóch neonków. To ryba stadna. Poza tym jakie są parametry wody? Może była za miękka i kwaśna. Najpierw podaj podstawowe parametry, między innymi twardość wody i pH. Co do czasu w woreczku, 5 godzin to faktycznie trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej by było gdybyś od razu opisała zbiornik wg. schematu :arrow:http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Tak na pierwszy rzut oka, to :

1. Zupa rybna

2. Ryby o różnych wymaganiach co do parametrów wody

3. Za mały litraż dla niektórych gatunków

 

Reszta jak opiszesz zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już opisuję mój zbiornik.

1. Wymiary 30x60x30.

2.Świetlówka 15W T8 włączona przez 12 godzin.

3. Akwarium założone miesiąc temu.

4. Woda podmieniana co tydzień, 1/4 wody- więcej parametrów wody nie znam:(

5. Rośliny mam sztuczne.

6. Podłoże to żwirek, warstwa 1,5cm

7. Filtr Diversa Claro 600 włączony cały czas,myty pod bierzącą wodą(już teraz wiem że to błąd)

8.Ryby karmione rano i wieczorem pokarmem Tropical Ichtio-vit i raz dziennie Tropical Mini Wafers,jedzą około 2-3min

9.Temperatura w akwarium 24-25 stopni. Grzałka Diversa Thermo plus 50.

 

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Światło jak dla mnie za długo włączone.

* Akwarium dojrzewało?

* Sztuczne rośliny natychmiast zastąp żywymi.

* Filtr źle płukany, ale to już wiesz.

* Ryby muszą mieć podawany pokarm w takiej ilości, aby całość zjadły w 30 sekund, a nie 3 minuty.

 

Przerybienie, brak roślin, które by jakoś pomagały z produktami przemiany materii ryb, filtr myty pod kranem - parametry zapewne kosmiczne. Postaraj się jak najszybciej zaopatrzyć w podstawowe testy: pH, GH, KH, NO2, NO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już opisuję mój zbiornik.

1. Wymiary 30x60x30.

2.Świetlówka 15W T8 włączona przez 12 godzin.

3. Akwarium założone miesiąc temu.

4. Woda podmieniana co tydzień, 1/4 wody- więcej parametrów wody nie znam:(

5. Rośliny mam sztuczne.

6. Podłoże to żwirek, warstwa 1,5cm

7. Filtr Diversa Claro 600 włączony cały czas,myty pod bierzącą wodą(już teraz wiem że to błąd)

8.Ryby karmione rano i wieczorem pokarmem Tropical Ichtio-vit i raz dziennie Tropical Mini Wafers,jedzą około 2-3min

9.Temperatura w akwarium 24-25 stopni. Grzałka Diversa Thermo plus 50.

 

To tyle.

2 . Świecisz za długo max 10h

3 .Akwarium dojrzało ? pewnie nie wiesz bo do tego trzeba testów .

4 . Podmianka max 20% wody w dojrzałym akwa ... parametry wody to ph,gh,kh,no3 ,po4 ...aby je poznać trzeba mieć testy

5. plastikowe rośliny wywal

6. podłoża za mało powinno być 2-3 cm z przodu ,5-6 z tyłu akwarium ale to dla roślin żywych nie dla plastiku

7. Filtr myjemy,czyścimy dopiero jak się zapcha (spadnie przepływ) i robi to w wodzie odlanej z akwa .Myjąc go pod kranem zabijasz bakterie i filtr dojrzewa od nowa

 

 

Według mnie to męczysz ryby i to bardzo ...raz ze jest ich za dużo ,dwa fatalne plastikowe "rośliny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Światło jak dla mnie za długo włączone.

* Akwarium dojrzewało?

* Sztuczne rośliny natychmiast zastąp żywymi.

* Filtr źle płukany, ale to już wiesz.

* Ryby muszą mieć podawany pokarm w takiej ilości, aby całość zjadły w 30 sekund, a nie 3 minuty.

 

Przerybienie, brak roślin, które by jakoś pomagały z produktami przemiany materii ryb, filtr myty pod kranem - parametry zapewne kosmiczne. Postaraj się jak najszybciej zaopatrzyć w podstawowe testy: pH, GH, KH, NO2, NO3.

To na ile te światło włączać?

Czy te testy kupię w sklepie zoologicznym, czy zamówić gdzieś?

Akwarium nie dojrzewało, bo nie wiedziałam o tym że musi.Pani nam powiedziała tylko że musi 24 godziny woda odstać i można wkładać ryby.Tak więc zrobiliśmy.

Ile tych roślin mam dać i jakie będą najlepsze dla tych ryb które posiadam?

 

Wybaczcie moje pytania (pewnie dla was głupie) ale dopiero zaczynam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na ile te światło włączać?

Czy te testy kupię w sklepie zoologicznym, czy zamówić gdzieś?

Akwarium nie dojrzewało, bo niewiedziałam o tym że musi.Pani nam powiedziałą tylko że musi 24 godziny woda odstać i można wkładać ryby.Tak więc zrobiliśmy.

Ile tych roślin mam dać i jakie będą najlepsze dla tych ryb które posiadam?

 

Wybaczcie moje pytania (pewnie dla was głupie) ale dopiero zaczynam.

Światło max 10 h

Testy kupisz w każdym zoologu np firmy Zoolek

Akwarium musi dojrzeć a trwa to od 2 do 4 tygodni .... nie słuchaj pani w zoologu bo wiedzę ma taką aby wcisnąć towar ,woda to musi odstać 24 do podmiany w akwarium ,a dojrzewanie akwa to zupełnie inna bajka .

 

Roślin jak najwięcej ,a najlepiej mało wymagających np rogatek ,moczarka ,anubias itp

 

Poczytaj : http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinnam oddać kilka ryb? Jakie?

Jak zapoznam się dokładniej z tematem tych roślin to zakupię (żeby znowu nie popełnić jakiegoś błędu).

Nie chcę męczyć tych rybek, mogłam najpierw bardziej zagłębić się w ten temat a potem zakładać akwarium...

No ale cóż, teraz muszę zrobić wszystko żeby dobrze im się tam żyło.

 

Jeszcze jedno pytanko, czy jak te rybki zdechły to konieczna jest wymiana całej wody? Tzn czy muszę zacząć wszystko od nowa? nie mam drugiego akwarium żeby je przenieść dopóki nie zrobię wszystkiego jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze jedno pytanko, czy jak te rybki zdechły to konieczna jest wymiana całej wody? Tzn czy muszę zacząć wszystko od nowa?
Nie, po prostu wyjmij te nieżywe molinezje z akwarium.  

 

Czyli powinnam oddać kilka ryb? Jakie?
Najpierw musisz kupić testy wody. Potem będziemy myśleć jakie ryby oddać a jakie zostawić. Temat o testach wody:  http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

Poczytaj o cyklu azotowym: http://forum.superakwarium.pl/topic/6288-obieg-azotu-w-akwarium/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagodaaa9 na Twoim miejscu to oddał bym wszystkie ryby i założył zbiornik od nowa tak jak powinno być z odpowiednią warstwą podłoża ,żywymi roślinami ,okresem dojrzewania .

I to będzie najlepsze rozwiązanie ,bo na chwile obecną to masz zupę rybną w kranówce gdzie ryby się trują we własnych wydzielinach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raiders dobrze pisze. Oddaj wszystkie ryby i zacznij od nowa, tym razem poczytaj, popytaj i poczekaj z wpuszczeniem ryb.

Z ryb, które masz tylko gupiki nadają się do tego litrarzu, więc nawet jak z wodą będzie już ok, to akwa nadal będzie za małe.

Jak to nie nadają się do tego litrażu? To jaki jest litraż dla neonka? To dlaczego w ulotce jest napisane że neonki, danio mogą być w 40l?? Skąd masz takie informacje? Możesz mi jakieś sprawdzone źródło podać?(Żebym nie musiała już pytać o każdą rybę z osobna) Wszędzie piszą co innego, więc sama już niewiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wielu stronach jest napisane, że można trzymać od 60l, licząc rozmiarowo. Jednak to rybka ruchliwa, potrzebująca dużo miejsca do pływania. Można nie znaczy, że się powinno.

Zapewne Twoj baniak to 54l.

Zrób restart. Poczytaj jak. Potem, jak dojrzeje, napisz jakie masz parametry wody,jakie rybki Ci się podobają i pomożemy wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to zaczynam od nowa, dziękuję za porady.

A te testy to mam po jakim czasie zrobić? Jak już zrobię wszystko i zasadzę rośliny to wtedy?

 

Jeszcze trochę inne pytanie mam tak przy okazji.Chodzi mi o temperaturę w akwarium. Na grzałce mam ustawioną temp.21-23 a termometr wskazuje 24-26 a czasem 28 ;/ dlaczego tak jest? Dodam że na akwarium nie świeci słońce. Termometr jest taki przyklejany na ścianę akwarium. Możliwe że oświetlenie też minimalnie tą wodę nagrzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...