Skocz do zawartości

Biotop z red nose


ibrachim12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Chciałbym aby było to akwarium biotopowe z red nose.

Biotop: Indie A na stronie magazynu akwarium wyczytałem „pochodzi z wód Azji gdzie trzyma się głównie lasów namorzynowych oraz delt rzecznych.”

Akwarium: 75l (74x29x35) dł. x szer. x wys.

Filtr: aquael fan 1 plus.

Grzałka: 75w

Oświetlenie: świetlówka 15w

Podłoże: czytałem że ładnie wyglądają na czarnym. Jakie podłoże?

Temperatura: ok. 25*C

Woda: ph 6,5-7 gh 16-20 kh 8 (mam filtr RO) krewetki wrażliwe na związki miedzi i azotu w akwarium.

Rośliny: Jakie rośliny do tego biotopu?

Urządzenie zbiornika: Zarośnięte akwarium z licznymi kryjówkami w postaci np. korzeni. Podłoże z ciemnego piasku.

Pokarm: pokarmy zawierające: karotenoidy, spirulinę, Krewetki żywią się głównie glonami, butwiejącymi szczątkami roślin, celulozą z drewna. Na jednej ze stron wyczytałem że nie powinno się im podawać pokarmów mięsnych.

To prawda?

A znowusz na innej wyczytałem że można im od czasu do czasu podawać pokarmy żywe: plankton (np. solowca), a nawet larwy owadów (wodzienia, czarnego komara). Więc jak to w końcu jest?

Dyforyzm płciowy: Samice są mniejsze od samców. Samce posiadają grubsze odnóża
Zamierzam mieć 10szt. Te informacje mam z internetu. Czy są prawdziwe? Coś jeszcze mógłbym dodać do red nose? Jak mogłoby wyglądać takie akwarium? Proszę o jakieś zdjęcia (w google żadnych nie znalazłem). Proszę o wszelkie porady z tym biotopem i red nosami.

 

//Zdania zaczynaj wielką literą i kończ kropką. / darekbart

Edytowane przez ibrachim12
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasy namorzynowe - tam łączy się woda słodka ze słoną- a więc wymagają niewielkiego zasolenia, ja trzymałam je na słodkiej i niestety długo się nimi nie nacieszyłam. 

Chciałam je potem połączyć z uwagi na wodę z kolcobrzuchami, ale odpuściłam bo jednak z kolcami krewecie raczej nie przetrwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się jeszcze spytać o zasolenie wody. Jestem w tym temacie kompletnie zielony. Jaka sól będzie najlepsza? Jak mierzy się stężenie soli w wodzie? Proszę o ogólne info. co do soli w akwarium.

 

 

Dzisiaj przyszły do mnie korzonki smile.png Co prawda nie są to korzenie mangrowca, ale bardziej przypominają biotopowe korzenie mangrowców i bardziej pasują do mojej wizji akwarium. Są to gałęzie dębu ale ja mówię na to korzenie smile.png Korzenie są oczywiście wyższe niż akwarium. Więc jak rozwiązać kwestię oświetlenia? Lepiej przymontować haczyki do sufitu i na nich żyłką zawiesić pokrywę? Czy kupić jakieś gotowy zestaw (świetlówka + statecznik + reszta elektroniki)? 

 0985ec3937339db5m.jpg 58b0edcfc9323a82m.jpg 45a2cf436eb1fc81m.jpg

Edytowane przez ibrachim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...