Jump to content

Mam problem z ....

Klopsikowaty
 Share

Recommended Posts

Mam pewien problem. Mianowicie dotyczy on Zbrojników Lamparcich (są duże około 35 cm), dostałem je w spadku po akwarium ojca, przywiązałem się do nich, ale mam troszkę za małe akwarium. Problem dotyczy tego, że stały się one agresywne w stosunku do mnie. Z innymi rybkami żyją w zgodzie. Co może być przyczyną agresji? Zawsze mogłem je karmić z ręki wafelkami. Proszę o odpowiedź.

Wykluczam tarło. (nie udokumentowano rozmnożenia tych ryb w akwarium)

Link został usunięty. Regulamin 4.2 /andy102/

:arrow:  Opisz zbiornik wg schematu

Opisz bardziej swoje akwarium, daj parametry wody , szczegółowo opowiedz o zachowaniu ryb i o obsadzie swojego akwarium.Na prawdę ciężko coś wyjaśnić jaki dostajemy tak mało informacji.

ale mam troszkę za małe akwarium.

Co to znaczy?

przywiązałem się do nich

To słaby argument , zwłaszcza jak niekiedy nie mamy warunków do hodowli.

Opisz bardziej swoje akwarium, daj parametry wody , szczegółowo opowiedz o zachowaniu ryb i o obsadzie swojego akwarium.Na prawdę ciężko coś wyjaśnić jaki dostajemy tak mało informacji.

Co to znaczy?

To słaby argument , zwłaszcza jak niekiedy nie mamy warunków do hodowli.

Jest tak, woda (przed podmianą którą robię zawsze w sobotę bo jak wiadomo szkoła) ph 7.8, nie_ma testów na GH i KH, NO3 10-25 mg/l, NO2  10mg/l . Zbrojniki te potrzebują akwarium przynajmniej 300l, nie mogę im takiego zapewnić, mam 105l, ale zawsze było wszystko ok. Były to ryby które mogłem karmić z ręki wafelkami o średnicy 21 mm. Ostatnio stały się bardziej agresywne. Obsada roślinna w akwarium jest uboga. Nie lubię mieć dużo roślin. A problem jest głównie taki, że w żadnym zoologicznym ich nie chcą, mają po 35 cm długości, a akwaria w najbliższych zoologach to jakieś 50 l. Więc mi to nic nie daje że je oddam. Chociaż nie wyglądają jak by im było źle. Powodem założeni tematu jest ich nagła agresja i przez co może być spowodowana. 

Edited by andy102
Pisownia.

Aż trudno mi w to uwierzyć... Powiedz, gdyby Cię zamknęli w pomieszczeniu w którym nie możesz się położyć bez wyprostowania nóg i stać w wyprostowanej pozycji, bo ograniczały by Cię ściany byłbyś zadowolony? To tak a propos trzymania ryb w za małych zbiornikach :) Możesz dać ogłoszenie na olx.pl albo nawet przez allegro. Ryby głosu nie mają, więc nie mówią że jest im źle!! Okazują to poprzez swoje zachowanie czy ubarwienie. Co do tego NO2 to chyba powinno być 1mg/l bo przy Twoich wynikach nic nie powinno żyć w tym zbiorniku. No ale jak się ma mało roślin co tu się dziwić... Rośliny to nie tylko ozdoby, spełniają bardzo ważne funkcje w akwarium, co w połączeniu z wysoką wydajnością filtracji daje efekt ustabilizowanego i zdrowego zbiornika. Chcesz rady? Oddaj te ryby w dobre ręce i po sprawie. Podaj więcej szczegółów o zbiorniku - wymiary, filtracja, obsada, zdjęcia też by się przydały

NO2 10mg/l

Podtruwasz je chłopie. Te ryby powinny być oddane jak najszybciej. Za dużo produkują kup, co się przekłada na podwyższony poziom no2.

Cierpią nie tylko one, ale i pozostałe Twoje ryby.

Co do tego NO2 to chyba powinno być 1mg/l

Chyba raczej   nie .Podciągnij trochę podstawy. Poziom no2 powinien być na "0" .