Jump to content
Sign in to follow this  
Raphael

Który z tych filtrów jest lepszy do akwarium?

Recommended Posts

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, pierwszy link odsyła do MultiKani, a drugi do filtra odwróconej osmozy.

MultiKani jest o tyle fajny, że zawsze możesz dokupić sobie dodatkowe moduły do jego rozbudowy.

Odwróconą osmozę używasz do zalewania akwarium i podmian jeżeli w kranówce masz nieodpowiednie parametry dla ryb, które trzymasz. To nie jest filtr, który działa w akwarium, poczytaj o tym.

Jak już chcesz aquaela to dołóż trochę i kup midikani 800

Jaką ma on przewagę nad multikani? Ten drugi można rozbudować na większy litraż, a ten co podałeś chyba nie.

Masakra... Po prostu masakra.
W podstawówce uczą czytania ze zrozumieniem...

Filtr odwróconej osmozy nie jest filtrem, który pracuje w akwarium.

A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Pytam jaką przewagę ma filtr midikani nad multikani aquaela, a Ty o osmozie piszesz. Poczytaj cały wątek, a nie nabijaj daremnych postów.

Zdania zaczynamy dużą literą. /andy102/

Edited by andy102
Pisownia.

A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Pytam jaką przewagę ma filtr midikani nad multikani aquaela, a Ty o osmozie piszesz

Nie, założyłeś wątek w którym pytasz o różnicę pomiędzy filtrem Multikani i RO, a nie Multikani i Midikani.

Nie wprowadzaj zamieszania. Albo pomyliłeś linki, albo...

Odpowiadając na zadane pytanie w temacie i Twój pierwszy post : Multikani jest lepszy z prostej przyczyny, bo filtr RO

Filtr odwróconej osmozy nie jest filtrem, który pracuje w akwarium.

Jaśniej się nie da ;) .

• Like 1

Myślę, że raczej to "albo.." ;).

Raphael. Różnice pomiędzy midi, a minikani znajdziesz w internecie. Jakieś 30sekund w google. 
Może najpierw sprecyzuj jakie ryby i jaki zbiornik planujesz bo sam litraż nic nie mówi.

Wiem, że wszystko można znaleźć na google, ale wolę pytać doświadczonych użytkowników. Jeśli chodzi o obsadę to jak mi polecono na forum, to najpierw muszę ustabilizować wodę, a do uzyskanych parametrów dostosować ryby. Mam obecnie 60l z filtrem aquaela fan-1, ale w przyszłości może być 200l. Mam wrażenie, że ten fan-1 jest tak na 20l, a ja myślę nad większym i bardziej "pracowitszym" filtrem, który przyspieszy stabilizację wody.

Edited by Raphael
Pisownia.

Multikani 800 i MidiKani800 nadadzą się do 60l, ale żaden z nich nie nada się do 200l. 

Do 60l lepszy MidiKani, większy przepływ i większa pojemność. 

Multikani 800 i MidiKani800 nadadzą się do 60l, ale żaden z nich nie nada się do 200l. 

Krzysiek1702 wydaje mi się, że multi- jest bardziej funkcjonalny od midi- ponieważ można go rozbudować do większych rozmiarów, tworząc "piramidę" i przystosować do większych akwariów, ale że jako nie jestem zbyt doświadczony w tych sprawach to mogę się mylić

Jako użytkownik multikani mogę napisać,że nie widzę go w większym baniaku niż 80l (i to ze skromną obsadą).Mam go w 72l i tak wspomagam sie wewnętrznym.Chodzi na 3 słoikach i w porównaniu z eheim 2010 ustawionym na mniejszy przepływ,multikani na oko ma słabszy przepływ.Ale jako dodatkowy biolog mogłby chodzic w czymś większym .

Jako użytkownik multikani mogę napisać,że nie widzę go w większym baniaku niż 80l 

A z ilu modułów masz złożony ten filtr? 

Masz napisane -3.Od dołu ceramika,gąbka-ceramika-gąbka i w ostatnim ceramika zakonczona cienką gąbką .

Mam obecnie 60l z filtrem aquaela fan-1,

Ten filtr jest ok do tego litrażu. 

Możesz z niego zrobić też napęd do filtracji hamburskiej (HMF). Wtedy to już będzie rakieta :)

Pley, nie uważasz że 60l nie jest za małe na hamburga? Jak by nie kombinować, trochę zabierze miejsca w akwa. 

Hamburg zajmie tyle miejsca co przeciętny filtr wewnętrzny, a jest wielokrotnie wydajniejszy.

Ja HMF stosowałem nawet w 13L baniaku.

Osobiście - wolę wszystkie filtry mieć na zewnątrz. Fakt, hamburg nie bezie tak szpecił, ale jak byś chciał umieścić fan1 do hamburga to byś stracił około 10cm z długości akwa. Chyba że byś robił jakiegoś łamańca. 

A gdzie tam 10cm ;)

Przy narożnym nie będziesz miał tyle + nie ma co mówić o stratach, skoro dotychczas i tak był ten filtr w akwarium?

60L to idealny litraż do hamburga bo najłatwiej go zrobić. 

Używałeś któregoś z tych filtrów ? Ja przechodząc z 60l na 128l kupiłem midikani i włączyłem go w 60l na próbę. Musiałem wyłączyć bo nawet gdy był na minimum to  była pralka i wszystko wirowało po całym akwarium.

Teraz mam go w 128L i na początku ustawiłem go na minimum. Teraz gdy węże są brudne to "idzie" na 1/2 mocy.

Nie używałem multikani ale wiele osób twierdzi, że nie nadaje się na więcej niż 80L. 

Co do przepływu to producent podaje 800l/h dla każdego.

Uważam, że lepiej kupić midikani bo:

- posiada w zestawie 4 kosze a do multikani trzeba dokupić kolejne 3 bo w zestawie jest 1 i to generuje kolejne koszty

- łatwość w czyszczeniu bo wszystko jest w jednym

- im więcej elementów do składania tym większe prawdopodobieństwo wycieków

Edited by włóczykij