Skocz do zawartości

Który z tych filtrów jest lepszy do akwarium?


Raphael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Pytam jaką przewagę ma filtr midikani nad multikani aquaela, a Ty o osmozie piszesz. Poczytaj cały wątek, a nie nabijaj daremnych postów.

 

 

Zdania zaczynamy dużą literą. /andy102/

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Pytam jaką przewagę ma filtr midikani nad multikani aquaela, a Ty o osmozie piszesz

Nie, założyłeś wątek w którym pytasz o różnicę pomiędzy filtrem Multikani i RO, a nie Multikani i Midikani.

Nie wprowadzaj zamieszania. Albo pomyliłeś linki, albo...

Odpowiadając na zadane pytanie w temacie i Twój pierwszy post : Multikani jest lepszy z prostej przyczyny, bo filtr RO

 

 

Filtr odwróconej osmozy nie jest filtrem, który pracuje w akwarium.

Jaśniej się nie da ;) .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wszystko można znaleźć na google, ale wolę pytać doświadczonych użytkowników. Jeśli chodzi o obsadę to jak mi polecono na forum, to najpierw muszę ustabilizować wodę, a do uzyskanych parametrów dostosować ryby. Mam obecnie 60l z filtrem aquaela fan-1, ale w przyszłości może być 200l. Mam wrażenie, że ten fan-1 jest tak na 20l, a ja myślę nad większym i bardziej "pracowitszym" filtrem, który przyspieszy stabilizację wody.

Edytowane przez Raphael
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multikani 800 i MidiKani800 nadadzą się do 60l, ale żaden z nich nie nada się do 200l. 

Do 60l lepszy MidiKani, większy przepływ i większa pojemność. 

 

Krzysiek1702 wydaje mi się, że multi- jest bardziej funkcjonalny od midi- ponieważ można go rozbudować do większych rozmiarów, tworząc "piramidę" i przystosować do większych akwariów, ale że jako nie jestem zbyt doświadczony w tych sprawach to mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik multikani mogę napisać,że nie widzę go w większym baniaku niż 80l (i to ze skromną obsadą).Mam go w 72l i tak wspomagam sie wewnętrznym.Chodzi na 3 słoikach i w porównaniu z eheim 2010 ustawionym na mniejszy przepływ,multikani na oko ma słabszy przepływ.Ale jako dodatkowy biolog mogłby chodzic w czymś większym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multikani 800 i MidiKani800 nadadzą się do 60l, ale żaden z nich nie nada się do 200l. 

Do 60l lepszy MidiKani, większy przepływ i większa pojemność. 

 

Używałeś któregoś z tych filtrów ? Ja przechodząc z 60l na 128l kupiłem midikani i włączyłem go w 60l na próbę. Musiałem wyłączyć bo nawet gdy był na minimum to  była pralka i wszystko wirowało po całym akwarium.

 

Teraz mam go w 128L i na początku ustawiłem go na minimum. Teraz gdy węże są brudne to "idzie" na 1/2 mocy.

 

Nie używałem multikani ale wiele osób twierdzi, że nie nadaje się na więcej niż 80L. 

 

Co do przepływu to producent podaje 800l/h dla każdego.

 

Uważam, że lepiej kupić midikani bo:

 

- posiada w zestawie 4 kosze a do multikani trzeba dokupić kolejne 3 bo w zestawie jest 1 i to generuje kolejne koszty

- łatwość w czyszczeniu bo wszystko jest w jednym

- im więcej elementów do składania tym większe prawdopodobieństwo wycieków

Edytowane przez włóczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...