Skocz do zawartości

Propozycja obsady do 375l biorąc pod uwagę Brzanki Sumatrzańskie i Zbrojniki


sheryll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

przenoszę swoje rybki z małego akwarium do dużego i są to Brzanki Sumatrzańskie 8szt oraz Zbrojniki ok. 6szt

 

Wymiary akwarium - 150x50x50 (375l)

Oświetlenie: Belka oświetleniowa z SYLVANIA AQUASTAR T5 54W (115cm) oraz OSRAM DE LUXE HO T5 54W (115cm) 

Podłoże: jakiś czarny, drobny żwirek z domieszką białego oraz EBI Żwir czarny 1-3mm

Rośliny przenoszę z małego akwarium , ale nie pamiętam ich nazw

Filtry: Wewnętrzny Aquael Turbo Filter 2000 oraz zewnętrzny Eheim Professionel 3 2075,

Rozpocząłem swoją przygodę z nawożeniem CO2 (butla 4kg)

Jakaś 300W grzałka.

 

I zastanawiam się ile dołożyć tych Brzanek Sumatrzańskich do istniejącej obsady i czy dołożyć np. Brzankę Zieloną w podobnej ilości. Tylko teraz mam problem, bo miałem kiedyś Brzanki Zielone, a później okazało się, że to nie są zielone;) Chodzi mi o rybkę (brzankę) zieloną z czerwoną płetwą grzbietową - jedni nazywają je zielonymi i takie też zakupiłem w sklepie, a później jak je oddawałem, to nazwano je zupełnie inaczej;)

 

Zastanawiałem się czy nie dorzucić do tych brzanek Razbory Klinowej lub Neonków Innesa.

Będę wdzięczny za Wasze propozycje.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za info.

 

Aaa zapomniałem dodać, że w tym dużym akwarium mam już stworzenie, które zwie się Polypterus Senegalus - do tej pory mieszkał w tym akwarium z Giętkozębami, Zebrami i Akarami Pomarańczopłetwymi. Ma około 10-12cm. Młode zebry nie były przez niego atakowane więc mam nadzieję, że Brzanek też nie ruszy. Jest bardzo łagodny - rzekłbym, że nawet "dupiaty" muszę go karmić chwytakiem i podtykać mu jedzenie pod nos, bo inaczej nie widzi i pewnie zdechłby z głodu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...