Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie świetlówki


Revoc8991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę pilnie o pomoc.

Posiadam taką pokrywę firmy AQUAEL 

http://www.web-fabryka.com/akwarystyka/zdjecia/a%20&%20p/aquael/pokrywy/pokrywa%203.jpg

 

Po roku użytkowania i trochę rano wstaję i nie świeci, co za tragedia pomyślałem.

I tu pojawia się moje pytanie, czy te świetlówki są połączone równolegle czy może szeregowo ?

Czy istnieje opcja, że jedna przestała tylko świecić a druga nie może świecić, ponieważ pierwsza nie świeci w przypadku połączenia szeregowego ?

Sprawdzałem przepływ prądu jest, włącznik działa itp.

Więc to na pewno świetlówka, tylko czy wymienić (kupić do tego) jedną czy od razu dwie ?

Mieszkam w małym miasteczku, więc nie za bardzo u mnie z sklepami z takimi owymi rzeczami, że tak czy siak zdecydowany byłbym na kupno na serwisie aukcyjnym :)

POMOCY  !!!!!!
HELP ME NIKT NIC NIE WIE NIE MOŻLIWE ?

Edytowane przez Revoc8991
Przenoszę do odpowiedniego działu. / Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje opcja, że jedna przestała tylko świecić a druga nie może świecić, ponieważ pierwsza nie świeci w przypadku połączenia szeregowego ?

Tak, jest taka opcja.

 

Z tego co się dowiedziałem na tym forum, świetlówki powinno wymieniać się co 6-8 miesięcy, max co roku więc kup dwie.

Tak jest w przypadku świetlówek T8. Świetlówki T5 to już jest trochę inna technologia, i nie ma potrzeby, tak częstej ich wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...