Skocz do zawartości

Pierwsza styczność z zestawem CO2


sheryll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

może nie jestem początkującym akwarystą, ale na pewno zaczynam przygodę z butlą CO2 - wcześniej tylko easy carbo.

Zakupiłem taki zastaw jak ten z poniższego linku - mam tylko butle 4kg i większy dyfuzor 35mm

http://sklep.wodna-kraina.pl/p/55/1273/zestaw-co2-professional-wodna-kraina-z-butla-2l-technika-co2.html

Wszystko podpiąłem zgodnie z instrukcją - mam tylko kilka pytań:

- czasem elektrozawór dziwnie buczy tzn. pracuje cicho, potem nagle zaczyna brzęczeć i potem znowu cicho - nie wiem czym to jest spowodowane - on ma pracować w określonej pozycji czy też może swobodnie wisieć?

- po wyłączeniu elektrozaworu po jakimś czasie CO2 przestaje dostawać się do akwarium trwa to do 30min - jest takie opóźnienie - myślałem, że jak elektrozawór się wyłączy to od razu i przestanie podawać do akwarium gaz.

- cały czas w liczniku bąbelków lecą bąbelki nawet jak już przestaje co2 dostawać się do akwarium - wyłączyłem elektrozawór ponad 3h temu, a te bąbelki lecą wciąż w liczniku - do akwarium nic się nie dostaje, a w liczniku wciąż lecą bąbelki.

Wszystko mam podokręcane - nie wiem gdzie może tkwić przyczyna.

- ten tester ph (indykator) cały czas ma kolor tej testowej cieczy czyli ciemno niebieski - po jakim czasie powinien zmienić kolor? Mam akwarium 375l

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Sebastian

post-8543-0-81721600-1412713470_thumb.jpg

Edytowane przez Luna
Przenoszę do odpowiedniego działu. /Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada- odłącz elektrozawór. Ja też chciałem zakupić elektrozawór, ale forumowicze szybko mi wyjaśnili dla czego jest nie potrzebny :D Przede wszystkim skok Ph po odłączeniu CO2.  Ja podaję cały czas 3 b/s (ja mam 72L baniaczek) i jest OK.  
MAM TAKI SAM ZESTAW tylko bez elektrozaworu i mniejszy dyfuzor z racji litrów w baniaku.
Tester masz też Aqurio z zestawu? Jeżeli tak, kolor mi się zmienił po jakiś 10h (tu też musisz przyjąć różnice litraży) 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- czasem elektrozawór dziwnie buczy tzn. pracuje cicho, potem nagle zaczyna brzęczeć i potem znowu cicho - nie wiem czym to jest spowodowane - on ma pracować w określonej pozycji czy też może swobodnie wisieć?

Niby niemiecka dokładność ale jak widać czasami też im coś nie wyjdzie....

 

 

 

po wyłączeniu elektrozaworu po jakimś czasie CO2 przestaje dostawać się do akwarium trwa to do 30min - jest takie opóźnienie - myślałem, że jak elektrozawór się wyłączy to od razu i przestanie podawać do akwarium gaz.

Pomiędzy elektrozaworem a spiekiem masz trochę wężyka i ten gaz się gdzieś musi ulotnić.

Aż do czasu wyrównania ciśnienia wody i gazu.

 

 

 

- cały czas w liczniku bąbelków lecą bąbelki nawet jak już przestaje co2 dostawać się do akwarium - wyłączyłem elektrozawór ponad 3h temu, a te bąbelki lecą wciąż w liczniku - do akwarium nic się nie dostaje, a w liczniku wciąż lecą bąbelki. Wszystko mam podokręcane - nie wiem gdzie może tkwić przyczyna.

Nigdzie, fizyka... Patrz to co napisałem wyżej.

 

 

 

- ten tester ph (indykator) cały czas ma kolor tej testowej cieczy czyli ciemno niebieski - po jakim czasie powinien zmienić kolor? Mam akwarium 375l

Przy tym litrażu zapewne nigdy.
Spiek nie będzie tu działał efektywnie polecam zrobić sobie reaktor narurowy (w dziale "zrób to sam" jest opisany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać, że moim zdaniem to złożyłeś ten zestaw bez sensu. W tym momencie tworzy Ci się ciśnienie w liczniku bąbelków po zamknięciu elektrozaworu, dziwne, że go nie rozsadziło.

Butla  -> reduktor -> elektrozawór -> licznik bąbelków -> zaworek zwrotny -> spiek/reaktor/kostka lipowa. Tak powinno to działać najrozsądniej, przy czym połączenia reduktor-elektrozawór i elektrozawór-licznik bąbelków zrobiłbym "na sztywno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...