Jump to content

45 L - mini Amazonka.

kubem4
 Share

Recommended Posts

Witajcie. Baniaczek ma już ponad 2 tygodnie. W zoologicznym chciałem kupić liście dębu ale Pani poradziła mi zakupić oryginalne liście jakiegoś amazońskiego drzewa. Liście w dobę po wrzuceniu do akwarium zabarwiły wodę na lekko herbaciany kolor i sprawiły że zrobił się lekki syfek.  Z obsady ubył jeden czerwony neon. Kabomby rosną jak szalone i razem z tym "wodnym perzem" zarosły w 10 dni niemal całą tafle wody.  Wygląda to teraz mniej więcej tak (fotka nie oddaje żywych kolorów akwarium i tej zmętniałej wody):

post-21644-0-19752200-1412619286_thumb.jpg

Piachu nie ma i na razie nie będzie.  W Amazonce nie nurkowałem ale będę Ci wdzięczny jak zapodasz swoje fotki z podłożem jakie Ty tam widziałeś.   Dla Kakadu długość 60cm jest wystarczająca (dla jednej pary). Na każda samice powinno przypadać około 20cm kwadratowych dna.

Rzeczywiście powinieneś zmienić podłożę. Ja mam pielęgniczki ramireza od tygodnia ale już zaobserwowałem że piach jest im potrzebny (przesiewają go przez skrzela, czy coś w tym stylu). Po za tym wizualnie piach by ładniej wyglądał. Rozważ zmianę podłoża.

Baniaczek ma już ponad 2 tygodnie

Jakie parametry? Jesteś pewien, że zbiornik dojrzał?

Z obsady ubył jeden czerwony neon

Obawiam się, że nie ostatni...

Apistogramma Cacatuoides, jak wszystkie inne pielęgnicowate wymagają piachu jako podłoża, pomijając litraż, który jest za mały i dla nich i dla Paracheirodon Axelrodi.

Szczerze mówiąc nie wiem czym się dziś sprawdza parametry?  W "moich czasach" kiedy miałem akwarium parametry to była temperatura (mam 26*C) oraz pH sprawdzane papierkiem lakmusowym kupionym w aptece.  Jak rozpoznać czy akwarium dojrzało?  Kiedy parametry się stabilizują i pozostają niezmienne?

W "moich czasach" kiedy miałem akwarium parametry to była temperatura (mam 26*C) oraz pH sprawdzane papierkiem lakmusowym kupionym w aptece.

W moich też ;) .

Tu znajdziesz na temat testów:

http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

Poszukaj w necie info na temat cyklu azotowego, wiele Tobie to wyjaśni i rzuć okiem na tematy podpięte w działach na forum. Dużo tego, jak na początek, ale to kawał potrzebnej wiedzy.

Mała aktualizacja. Zrobiłem według Waszych rad i dałem sporo drobnego piachu na ten żwir.  Przez prawie dwa dni miałem kompletną zupę w akwarium i już sie bałem jak ryby to zniosą. Na szczęście sie wykrystalizowało i teraz baniaczek wygląda tak:

post-21644-0-60753600-1412871660_thumb.jpg

Obsada to:

- Pielęgniczka kakadu (1.1)

- Neon czerwony (9 sztuk)

Flora:

- Kabomba wodna

- Bakopa

Będę wdzięczny za kolejne porady.

Właśnie dziś o tym myślałem.    :)   Rozważałem też przyciemnienie oświetlenia i więcej liści na dno.  Generalnie to musiałbym zrobić lepsze zdjęcie bo moja komórka robi fatalnej jakości foty co z resztą widać.

Nie wiem czy ktoś Ci to pisał, ale masz zdecydowanie za małe akwarium na te ryby.

Neon czerwony jest największym z neonów i wymaga przynajmniej 80cm długiego baniaka.
To samo tyczy się A. cacatuoides.

Patrz jak wygląda u mnie samiec w 75x36x32cm baniaku. Tam robi się powoli ścisk, a co dopiero u Ciebie...

10645243_783214651725337_833252974863175

Rany ile długości ma ten byk 15cm?   Wiem że akwa jest za małe i mam już na oku 80-35-40 cm. 

Kakadu aż takie nie rosną :P Ale Pley pokazał Ci jakie proporcje byłyby u Ciebie, Twoje kakadu nie mogło by się ruszyć w 45L, o ile w ogóle by urosło a nie skarłowaciało.

Jeśli masz 112L na oku to nie zwlekaj! :) 112L to już całkiem ładna przestrzeń dla Twojej obsady, a w tym 45L możesz zrobić jakieś krewetkarium albo dać coś innego stosownego (na 45L propozycji obsad już kilka znajdziesz na tym forum).

No więc po miesiącu mogę stwierdzić że moje Kakadu nie dość że w tym akwarium długości 60cm nie skarłowaciało to dziś od rana parka siedzi w kryjówce i samiec podlewa ikrę.   :)    Szkoda tylko że akurat wyjeżdżam na ponad 3 dni i nie będzie mi dane obserwować tego ciekawego procesu.

No więc po miesiącu mogę stwierdzić że moje Kakadu nie dość że w tym akwarium długości 60cm nie skarłowaciało

Gadanie... Poza tym niekoniecznie skarłowacieje w tym zbiorniku. Ale będzie się męczyć bo będzie miał mało miejsca dla siebie.
Mój samiec ma 9,5cm i to nie jest jakaś anomalia. Hodowlane samce są tej wielkosci. 

Równo tydzień czekałem na ukazanie się młodych. Już myślałem że nic się nie wykluło ale dziś rano samica atakuje wszystko co się rusza a przy dnie pływa gromadka przeźroczystych "kijanek" (o dziwo wcale nie tak małych jak się spodziewałem).  Czym TO karmić?  :)