Skocz do zawartości

Pytania - BW


Seba111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam parę pytań co do Black Water :

 

 

1.Jakie piach polecacie kupić ? Czy zrobić coś takiego , ze warstwa ziemi ,a  na to piach . 

2.Jakie oświetlenie ? Mam teraz 2 x 30 Wat (wiem za dużo , na razie tylko neonki tam mieszkają ) 
3. Jaka roślina najlepiej , pływająca która by przyciemniła wnętrze akwarium ? 

4.Jaka obsadę dobrać , bardzo podobają mi się neony innesa/ neon czerwony , piskorki kuhla , ramizerki blue (lub inne które by ładnie wyglądały ) oraz hokejówki . 

To jest tylko 300l , wiec raczej nie mam co liczyć na 2 ławice np; innesa oraz hokejówki 

5. Aktualnie mam spore żabienice w akwarium , wiec pewnie jakaś zostawię lub zamienię na jakaś inna roślinkę tylko nie mam żadnego pomysłu . 

 

Wielkie dzięki za odpowiedz na pytania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sam piach, ja u siebie mam Sobex do piaskownic - krążą opinie, że zmienia parametry jednak u mnie nic takiego nie ma miejsca.

2. 60W światła na 300l to nie jest jakoś bardzo dużo jak na BW, moim zdaniem jest to do przyjęcia.

3. Pistia, limnobium, rzucić na taflę scindapsusa - pooglądaj zdjęcia takiego typu akwariów w sieci - może któreś stanie się dla Ciebie inspiracją :)

4. 300l na dwie ławice będzie OK, to nie jest maleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu 4 , to w jakich ilością neony oraz hokejówki? 

Mam aktualnie 25-30  neonów innesa .

 

Pytanie : 
Co bardziej pasuje pod ten biotop piskorki czy kiryski - jeśli tak to jakie ? 

Przeglądałem teraz i natrafiłem na Apistogramma trifasciata i bardzo one mi się spodobały.

 

-- 

 

Jeszcze jedno , czy żabienice zostawić czy coś innego włożyć zamiast ich ? 

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dużo info. o BW http://www.akwarium.net.pl/wiki/Amazonia

Ja sobie do BW dobrałem echinodorusy, vallisnerie, kabomby i pistie

Tu masz mój temat z akwarium BW http://forum.superakwarium.pl/topic/44945-54l-akwa-dla-piel%C4%99gnic-ramireza/?do=findComment&comment=455248

Co do zdjęć akwa., to wylądowały tam jeszcze szyszki olchy i liście dębu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Poza pływającymi i ew. przybrzeżnymi roślinami nie uświadczymy za dużo zielska w prawdziwym BW. Parametry i kolor wody na to nie pozwalają.
Na tej stronie:  http://www.akwarium.net.pl/wiki/Amazonia pisze że w BW rosną echinodorusy, vallisnerie, kabomby i pistie. (zresztą ten link dostałem od jednego z modów na shoutbox) 

 

 

Ibrachim, Twój zbiornik pod żadnym względem nie przypomina BW.
Może na tych zdjęciach rzeczywiście moje akwa. nie przypomina BW ale teraz wygląda to zupełnie inaczej. Pod wieczór

wrzucę jakieś teraźniejsze fotki.

 

 

W BW rośliny są zbędne- BA!
To że większość ludzi w BW ma mało roślin nie znaczy że nie można mieć BW z roślinami. Wszystkie rośliny które są w moim akwarium są z BW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie wszystko co JEST NAPISANE ( ;) ) jest mocno uproszczone, uogólnione i niestety co za tym idzie- strona daje błędne wzorce.

Nie przypomina BW bo ani parametry ani wystrój nie imitują tego biotopu. 

 

To że większość ludzi w BW ma mało roślin nie znaczy że nie można mieć BW z roślinami.


To jest wtedy pseudoBW :).

Już pomijam wodę, której kolor to czasem istna kawa. Tutaj też chodzi o kwas, którego rośliny nie znoszą :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już pomijam wodę, której kolor to czasem istna kawa. Tutaj też chodzi o kwas, którego rośliny nie znoszą
To dlatego cabomba mi rośnie tak słabo. 

 

To jest wtedy pseudoBW
No to mam pseudo BW, morze kiedyś zrobię takie prawdziwe. Chociaż możliwe że z czasem wszystkie rośliny oprócz pisti i nurzańca (bardzo dobrze mi rośnie) mi zmarnieją. I wtedy prawdziwe BW zrobi się samo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ziemia pod piach jest zupełnie zbędna , jeżeli będziesz jednak chciał jakieś rośliny to po prostu pod korzenie kulki gt. Chociaż tak jak pisali poprzednicy rośliny w BW  fanaberia. Jakoś to dziwnie moim zdaniem wygląda poza tym rośliny kiepsko znoszą zakwaszenie wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...