Skocz do zawartości

Problem z płcią pielęgnic ramireza


kaziuwielkisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pielęgniczkami. Są w moim akwarium 3 dni. Zadomowiły się z innymi rybkami wspaniale, są kolorowe, energiczne i pływają razem (2) cały czas są razem i tylko jedzą oddzielnie i w nocy "śpią". Moim zdaniem to dwa samce, geje chyba nie :P,więc nie wiem czy jednak jedno z nich to nie samica. Są dość małe 3-4 cm można już rozpoznać płeć? Mają zaostrzone płetwy grzbietowe na końcu i czerwony brzuch też.. trans czy co? Pomocy! Wielkość ta sama, ubarwienie podobne. Mam je w 32 l profi do tego 3 kiryski czarnoplame, oraz 10 brzanek mszystych :), akwarium młode.

 

 

Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Przenoszę.

Dbaj o pisownię. /andy102/

post-21673-0-26415700-1412528363_thumb.jpg

post-21673-0-57524400-1412528444_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podłoże nie dla pielęgniczek.

Zapomniałeś dodać że i akwarium też nie dla tych ryb, do tego 10 brzanek  i kirys czarnoplamy (ilość szt.3) który osiąga znaczne rozmiary.

 

Oddaj chłopie te ryby jak najprędzej. One się męczą w tej szklance, o ciągłym podtruwaniu już nie wspomnę.Patrzeć tylko jak zaczną padać , jedna po drugiej.

 

Chyba że nie dopisałeś zera, i jest to 320l a nie 32l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pielęgniczkami. Są w moim akwarium 3 dni. Zadomowiły się z innymi rybkami wspaniale, są kolorowe, energiczne i pływają razem (2) cały czas są razem i tylko jedzą oddzielnie i w nocy "śpią". Moim zdaniem to dwa samce, geje chyba nie :P,więc nie wiem czy jednak jedno z nich to nie samica. Są dość małe 3-4 cm można już rozpoznać płeć? Mają zaostrzone płetwy grzbietowe na końcu i czerwony brzuch też.. trans czy co? Pomocy! Wielkość ta sama, ubarwienie podobne. Mam je w 32 l profi do tego 3 kiryski czarnoplame, oraz 10 brzanek mszystych :), akwarium młode.

 

 

Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Przenoszę.

Dbaj o pisownię. /andy102/

Słabe to pierwsze zdjęcie a na drugim nie widać ryb.

Podłoże nie dla pielęgniczek.

Jeśli obydwie ryby mają różowe brzuszki to są to samice.

Przydałoby się wyraźne foto.

post-21673-0-96735700-1412532930_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla brzanek i ramirez też?

200 litrów?

Serio?

Brzanki są stadne ,to wiesz, jest ich 10szt, ganiają po akwa jak głupie, sam je miałem w 180l i twierdze że to było dla nich za małe.

Kirysa czarnoplamego nie miałem, ale to jest duża ryba, dochodząca do 20cm, jest ich 3szt. więc i 200l będzie dla nich za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie dramatyzuj z tymi brzankami.

Nie dramatyzuje, tylko biorę pod uwagę pełną obsadę którą ma. A tak dla ścisłości, to minimum dla brzanek, podawane w serwisach informacyjnych jest 150l. Ja pisałem o własnych obserwacjach, ale widzę że Ty podzielasz poglądy autora, który męczy ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odbiegacie od tematu ;) . Problem dotyczy identyfikacji płci Pielegniczek Ramireza.

 

Odnośnie obsady kaziuwielkisz zrób, jak radził splend

 

 

Ja Ci dam dobrą radę: oddaj ryby i załóż temat w dziale obsady. Tam na pewno pomożemy Ci dobrać odpowiednie ryby do Twojego akwarium

Tam będzie można do woli prowadzić dyskusje na temat obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...