Jump to content

Pielęgniczki Kakadu

Ptasior86
 Share

Recommended Posts

Witam :) Na początku się pochwale, że poraz pierwszy zostałem dumnym "ojcem" młodych kakadu :) Na tą chwile doliczyłem się jakieś 20 ślicznych kijanek. Niestety stało sie to dopiero dziś podczas karmienia przed wyjściem do pracy także na tą chwile moja wiedzy na temat "Co dalej?'' jest znikoma :/ Z tego względu mam kilka pytań co do odhodowania tych maleństw.

1. Czym najlepiej karmić taki żłobek?

2. Czy zapewnić im jakieś specjalne warunki? Jeśli tak to jakie?

3. Co do pielęgnacji samego akwarium to odpuścić sobie na razie podmiany wody?

Jeśli macie jeszcze jakieś inne rady prócz moich pytań to piszcie śmiało :) Mam nadzieje na odpowiedzi od osób które juz mają doświadczenie z tymi młodymi rybkami. Z góry dziękuje za nie. W między czasie, o ile czas w pracy mi na to pozwoli, postaram się sam także popytac wujka Google i poszeprac na forum

Gratuluję ! :)

Odpowiedzi na twoje pytania:

1. Właściwie każdy pokarm w formie prochu, możesz sam go sporządzić lub kupić.

2. Dobrze byłoby odłowić je do jakiegoś kotnika (przynajmniej na kilka dni). Kiedy podrosną do jakiegoś akwa. (20-30l. - myślę, że wystarczy, szczególnie, że niestety, ale kilka zdechnie, te słabsze) z dobrą filtracją i roślinkami, a później to wiadomo - do akwa. ogólnego,bo już sobie poradzą. Chyba, że będziesz działał metodą "silniejszy i sprytniejszy przetrwa", to wtedy po prostu je zostaw w ogólnym. 

3. Woda taka w jakiej się urodziły. 

A czy masz jakieś inne ryby ? Bo jak tak, to lepiej je (maluszki) daj do kotnika- będą bezpieczniejsze. 

Edited by GupikBlue

Tak, mam inne rybki. Neonki czerwone oraz kiryski panda. No i chwilowo na przetrzymanie kilka otosków. Póki co mamusia pilnie strzeże narybku i przegania każdego kiryska który się zapędzi się zbyt blisko jej rewiru. A neonki pływają narazie z drugiej strony akwa. Może faktycznie spróbuje je odłowić do kotnika. Tyle że nie byłem przygotowany wiec pewnie dopiero jutro uda mi się go kupić :) Nie zrobię maluszkom krzywdy odławiając je siatką?

// Pisz poprawnie. / darekbart

Edited by darekbart
Pisownia

To, wiesz nie odławiaj ich od rodziców :) bo później będą w sumie problemy, zostaw młode w ogulnym, a rodzice się nimi zaopiekują :) tak będzie najrozsądniej. No chyba, że inne ryby będą na prawdę "agresywne" i będą chciały zjeść maluchy, to przenieś całą rodzinę do osobnego akwa.

Edited by GupikBlue

Dobrze byłoby odłowić je do jakiegoś kotnika

Narybku nie można oddzielać od rodziców. Pielęgnice przekazują sobie instynkt, przez właśnie oddzielanie 99% pielęgnic ze sklepu zjada swoje potomstwo. 

Proponuję założyć hodowlę solowca, będzie to najlepsze wyjście dla narybku. 

• Like 1

Dla tego się poprawiłam i w drugim poście napisałam, żeby jednak zostawić je z rodzicami :)

// Jeśli czegoś nie jesteś pewna, nie pisz.Takim działaniem możesz tylko zaszkodzić. / darekbart

Edited by darekbart

Gratuluje,mi niestety przy kiryskach i miedzikach mlode zyly najdluzej kilka dni:(teraz mam nastepne tarlo,ciagle sie ludze ze cos z tego bedzie.Tobie rowniez zycze powodzenia w odchowaniu mlodych:)

Pisz poprawnie używając polskich znaków  / splend

Edited by splend
Pisownia

Jestem tego świadom, lecz samiczka cały czas dzielnie pilnuje i broni potomstwa nawet przed samczykiem więc maluteńką nadzieje mam, że coś się uchowa. A jak nie no to cóż :) Pewnie będą kolejne razy, a może też i w między czasie stworze im jakieś dogodniejsze warunki np akwa jedno gatunkowe. A co jaki czas mogą podchodzić do tarła?