Skocz do zawartości

tetra color


Mati199
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W necie zero informacji o niej jaki to gatunek i czy to naprawdę tetra . Chcę je kupić podobają mi się .

Jakie jest ich zachowanie i tolerancja innych ryb.

Proszę o pomoc.                

mati199

 

// Zdania rozpoczynamy wielką literą i kończymy kropką. Posty pisz w przejrzysty sposób, o wiele lepiej się je czyta. / darekbart

Edytowane przez darekbart
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero informacji? A używasz google czy szukasz w notatniku ? ;)
Informacji jest od groma, nawet na TYM forum.

Jest to żałobniczka Gymnocorymbus ternetzi.
Ryby kolorowe to nic innego jak odmiana ksantoryczna tej żałobniczki, ale dodatkowo barwiona.

Takich ryb nie należy kupować. To wspieranie handlu opartego na męczeniu zwierząt.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Pley jak założyć temat?


Zero informacji? A używasz google czy szukasz w notatniku ? ;)
Informacji jest od groma, nawet na TYM forum.

Jest to żałobniczka Gymnocorymbus ternetzi.
Ryby kolorowe to nic innego jak odmiana ksantoryczna tej żałobniczki, ale dodatkowo barwiona.

Takich ryb nie należy kupować. To wspieranie handlu opartego na męczeniu zwierząt.

Zgadzam się z tobą info jest od gorma a rybka z natury nie kolorowa tylko przez chińców męczona

co mi się rymowało pisałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to tetra ale jest to męczenie ryb ona jest chemicznie barwiona

Tak Franczek ma jak najbardziej rację. Nie kupuj takich ryb, nie ważne czy to tetra, czy jeszcze jakaś inna ryba, to męczenie zwierząt ! Ludzie, którzy barwią w ten sposób ryby, powinni się leczyć ! A poprzez kupowanie takich "okazów" zachęcamy sprzedawców do postępowania w ten niewłaściwy i okropny sposób. Nawet kupowanie z litości, typu "o, jaka biedna ryba, kupię ją, to dożyje u mnie lepszych dni" - NIE ! W taki sposób również popieramy (przynajmniej w oczach sprzedawcy) barwienie. Poza tym taka ryba może przywlec do akwa. jakieś choróbsko, a chyba nie chcesz mieć z tego tytułu problemów ? 

Osobiście uważam, że ryby o ubarwieniu naturalnym są piękne i na pewno będą godnie prezentowały się w twoim akwarium. A jeśli chcesz pięknie ubarwione ryby, to kup gupiki endlera, pawie oczka, mieczyki, molinezje złote itp., jest wiele ciekawych ryb o naturalnym kolorze, po co kupować jakieś sztucznie wybarwione, może chore ryby ? 

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli masz odpowiednie warunki, np. mieczyki potrzebują dużego akwarium, 100cm to według mnie minimum

No tak, ale wiesz takie przykłady podałam - chodziło o ubarwienie :), ale naturalnie wielkość akwa. jest istotna. 

Edytowane przez GupikBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...