Jump to content

Wzmocnienie szyby

DamianChen
 Share

Recommended Posts

Witam

Skleiłem moje pierwsze akwarium. No może jeszcze nie tak do końca.

Szkło OptiWhite jest na przodzie, tyle i bokach.

Szkło Float na dole.

Rozmiar 150x40x40.
Grubość szyb 8mm.

Bardzo proszę osobę życzliwą i doświadczoną o radę dotyczącą mocowania wzmocnienia.

1) Czy grubość szyby z której wykonam wzmocnienie ma wpływ na jego efektywność ?

5mm wystarczy ? Jak nie to ile ?

2) Czy szerokość szyby podłużnej wpływa na efektywność wzmocnienia ?

Jaką szerokość powinna mieć szyba podłużna ? Chciałbym zamówić 3cm szybę dla tego wzmocnienia.

3) Czy długie wzmocnie podłużne może mieć negatywny efekt ? Czytałem o zbiornikach 120cm w których instalowano 90cm wzmocnienie podłużne. Ja w moim 150 chciałbym zainstalować 140cm.

4) Instalować jedno czy dwa poprzeczne wzmocnienia i jakiej szerokości ?

Są akwaria, które mają na środku zbiornika szerokie wzmocnienie poprzeczne, są takie co mają wąskie. Ja chciałbym zainstalować dwa wąskie o szerokości 5cm każde. Pierwsze w 1/4 długości a drugie w 3/4.

5) Widziałem zdjęcia z pęknięciem szyby przy początku lub końcu wzmocnienia. Dlaczego tak się dzieje ?

Temat sprawdziłem w google i wyszukiwarce forum. Tu i tam było szczątkowo przerabiane, ale widzę sporą różnicę zdań. Nie widzę też postu gdzie byłoby to dobrze opisane a myślę, że od poprawnej instalacji wzmocnienia zależy przyszłość naszego zbiornika.

Dziękuję i pozdrawiam