Skocz do zawartości

Wzmocnienie szyby


DamianChen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 

Skleiłem moje pierwsze akwarium. No może jeszcze nie tak do końca.

Szkło OptiWhite jest na przodzie, tyle i bokach.

Szkło Float na dole.

Rozmiar 150x40x40.
Grubość szyb 8mm.

 

Bardzo proszę osobę życzliwą i doświadczoną o radę dotyczącą mocowania wzmocnienia.

1) Czy grubość szyby z której wykonam wzmocnienie ma wpływ na jego efektywność ?

5mm wystarczy ? Jak nie to ile ?

 

2) Czy szerokość szyby podłużnej wpływa na efektywność wzmocnienia ?

Jaką szerokość powinna mieć szyba podłużna ? Chciałbym zamówić 3cm szybę dla tego wzmocnienia.

 

3) Czy długie wzmocnie podłużne może mieć negatywny efekt ? Czytałem o zbiornikach 120cm w których instalowano 90cm wzmocnienie podłużne. Ja w moim 150 chciałbym zainstalować 140cm.

 

4) Instalować jedno czy dwa poprzeczne wzmocnienia i jakiej szerokości ?

Są akwaria, które mają na środku zbiornika szerokie wzmocnienie poprzeczne, są takie co mają wąskie. Ja chciałbym zainstalować dwa wąskie o szerokości 5cm każde. Pierwsze w 1/4 długości a drugie w 3/4.

 

5) Widziałem zdjęcia z pęknięciem szyby przy początku lub końcu wzmocnienia. Dlaczego tak się dzieje ?

 

Temat sprawdziłem w google i wyszukiwarce forum. Tu i tam było szczątkowo przerabiane, ale widzę sporą różnicę zdań. Nie widzę też postu gdzie byłoby to dobrze opisane a myślę, że od poprawnej instalacji wzmocnienia zależy przyszłość naszego zbiornika.

 

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...