Skocz do zawartości

Amazonka do korekty


kubem4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwarystów.  Od wielu lat jestem terrarystą (gekony, agamy, pytony i inne) ale traf chciał (kolega wyjeżdża do Kambodży), że dostałem akwarium a z akwarystyką miałem ostatnio do czynienia jakieś 15 lat temu..  Chodziło o to abym zaopiekował się ukochanym sumem kumpla którego ma już 20 lat..  Akwarium było z jednym korzeniem, jednym neonem czerwonym oraz rzeczonym sumem (ponad 12cm kiryśnik).. 

 

Po moich działaniach wygląda to tak:

 

Zbiornik 60-28-30cm

              45l

Temp: 26*C

 

Fauna:

- pielęgniczki Kakadu (para)

- neon czerwony (10 sztuk)

- duże sumisko (chyba kiryśnik plamisty)

 

Flora:

- kabomba

- coś jakby podwodny perz (podobny do nurzańca)

 

Wiem że żwir jest ohydny ale kumpel tak przyniósł a ja musiałem działać w pośpiechu  :/

 

Proszę o rady i korekty ale nie bijcie za mocno bo w sumie jestem nowicjuszem   ;)

 

post-21644-0-76797700-1412019226_thumb.jpg

 

post-21644-0-35221600-1412019243_thumb.jpg

 

Samiec kakadu ma coś z pyskiem wygląda jakby uszkodził go w walce..  poza tym jest bardzo temperamentny i żarłoczny..

 

//Pisz poprawnie / darekbart

Edytowane przez darekbart
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kiryśnikiem nie mogę zrobić kompletnie nic :(.  Jak go tylko zobaczyłem, od razu wiedziałem że jest za wielki na to akwa, nawet gdyby był tam sam. Na szczęście aktywny jest głównie w nocy i sprawiłem mu kokosa żeby miał kryjówkę w dzień i nie niepokoił swoją wielkością (jest łagodny, acz nieporadny) innych ryb. Najchętniej bym go od razu oddał ale nie mogę.

 

Kakadu na pewno nie zrobił sobie kuku w walce z samicą, bo jest niemal połowę od niego mniejsza. Póki co dogadują się świetnie - samiec tokuje ale nie jest brutalny, poza tym mają w tych korzeniach sporo kryjówek. 

 

Z neonami pewnie macie racje, poza tym Kakadu jednego Neonka konkretnie pokiereszował.

Jak myślicie czy jakbym rzucił jakiegoś ciemnego żwirku o mniejszej granulacji na ten biały paskudny żwir to dałoby go radę na stałe zakryć, czy się od razu znajdzie pod spodem (różnica w granulacji)? 

Chciałem jakoś obsadzić górę ale, nie mam pomysłu poza Pstrążenicami. Co by pasowało do tego biotopu?

 

 

Dbaj o pisownię. Zdania kończymy jedną kropką, a nie dwoma. /andy102/

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak myślicie czy jabym rzucił jakiegoś ciemnego żwirku o mniejszej granulacji na ten biały paskudny żwir to dałoby go rade na stałe zakryć czy się od razu znajdzie pod spodem (różnica w granulacji)?

Drobniejszy żwirek raczej spadnie na dno po jakimś czasie. Zresztą dla ryb dennych jak i pielęgnic wymagany jest piasek ze względów zdrowotnych. Ciemny żwir czy bazalt ma ostre krawędzie i żebyś nie zrobił jeszcze gorzej z tym podłożem niż jest. Najlepiej byłoby wymienić podłoże na piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie niestety nie ma opcji zmiany podłoża. Całe szczęście nie dostałem w prezencie kirysków. 

Co do wątpliwości przy płci kakadu to dodaje zdjęcie samca z samica i samego samca.

 

post-21644-0-19846800-1412097110_thumb.jpg

 

post-21644-0-96203500-1412097128_thumb.jpg

 

 

 

P.S. Nie wiedziałem że to również forum gramatyczno- ortograficzne hehe. 

 

// A to kolega regulaminu nie czytał? / darekbart

 

 

Oto ten przeklęty sum (nie wiem czy to kiryśnik nawet?).

post-21644-0-55487200-1412098549_thumb.jpg

 

post-21644-0-64491300-1412098569_thumb.jpg

 

// Ps-ki nie na temat proszę kierować na pw. Kolejnego upomnienia nie będzie. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Baniaczek ma już ponad 2 tygodnie. W zoologicznym chciałem kupić liście dębu ale Pani poradziła mi zakupić oryginalne liście jakiegoś amazońskiego drzewa. Liście w dobę po wrzuceniu do akwarium zabarwiły wodę na lekko herbaciany kolor i sprawiły że zrobił się lekki syfek.  Z obsady ubył jeden czerwony neon. Kabomby rosną jak szalone i razem z tym "wodnym perzem" zarosły w 10 dni niemal całą tafle wody.  Wygląda to teraz mniej więcej tak (fotka nie oddaje żywych kolorów akwarium i tej zmętniałej wody):

 

post-21644-0-80750800-1412617745_thumb.jpg

 

 

Temat zamykam i zapraszam do działu Galeria. 

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...