Skocz do zawartości

Biotop 63l


Noname
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam akwarium 63l (60x30x35).

Podłoże to ziemia+bazalt, a na tym warstwa 2-3 cm jasnego, drobnego piasku kwarcowego.

Oświetlenie to 15W 6500K, więc dosyć małe.

Posiadam suszone liście migdałecznika i szyszki olchy czarnej oraz w duży, rozgałęziony korzeń .

Niestety nie posiadam testów wody, ale w załączniku podaję screen ze strony wodociągów.

Rośliny: egeria densa, anubias barteri nana, cabomba caroliniana

Jeśli chodzi o dostępność ryb, to nie ma to dużego znaczenia, ponieważ niedaleko mnie jest bardzo duży sklep akwarystyczny (twierdzą, że największy w Polsce), mają bardzo duży wybór i można zamówić jakieś ryby, gdybym chciał.

 

Czekam na propozycje ze strony ekspertów. :D

Z góry dziękuję.

post-10272-0-37912100-1411923283_thumb.png

Edytowane przez Noname
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na załączniku wychodzi że woda jest średnio twarda, natomiast nie ma nic na temat pH. Można by założyć że przy tej twardości wody pH wynosi około 7, ale to jest tylko założenie. Gdyby się okazało że ta woda ma faktycznie pH w granicach 7 - 7,4 to możesz pomyśleć o hodowli np: danio perłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w najbliższym czasie kupić testy na pH, kH i gH. Lecz sądzę, że parametry nie będą się wiele różniły od tego co jest na stronie wodociągów, pamiętając o tym, że szyszki i liście migdałecznika mogą zmiękczyć wodę.

Wolałbym mieć parkę/harem, jakąś mini ławicę oraz ewentualnie coś na dno, zamiast akwarium jednogatunkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz sądzę, że parametry nie będą się wiele różniły od tego co jest na stronie wodociągów, pamiętając o tym, że szyszki i liście migdałecznika mogą zmiękczyć wodę.

Pomagają w obniżeniu odczynu, ale nie przy tak wysokiej twardości wody, jaka posiadasz na tą chwilę (wg strony wodociągów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpotrzebniejsze testy na tą chwilę dla mnie to pH, kH i gH.

Kupić kropelkowe czy te paskowe?

Nie potrzebuję dużej dokładności pomiarów, tylko orientacyjne wartości, więc może wystarczą te paskowe? Czy są one aż tak niedokładne, że lepiej kupić kropelkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parametry mojej wody, jest twarda i trochę zasadowa (Gh 24, Kh 14, Ph 7,8). Zamówiłem filtr RO, który będę miał w poniedziałek. Więc parametry wody dostosuje do obsady.

Poprzeglądałem różne akwaria na forum i zdecydowałem się na Amerykę Południową.

Chciałbym jakieś kiryski, parkę/harem pielęgniczek, oraz ewentualnie jakąś ławicę.

Jeśli chodzi o wystrój akwarium to jest w pierwszym poście.

Mam szyszki olchy i liście dębu (nie w akwarium).

Planuję dokupić pistię lub limnobium.

 

Teraz pytania:

Jakie ryby mógłbym trzymać w moim akwarium, żeby się ładnie komponowały i żyły w zgodzie oraz jakie parametry wody są dla nich optymalne?

Jak dostosować wystrój do tych ryb, ile dodać szyszek, jak bardzo zagracić dno - linki yt z naturalnym środowiskiem ryb mile widziane?

 

Wszelkie porady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...