Jump to content

Filtr oraz jego media.

Kylpilion
 Share

Recommended Posts

Witam, mam do was kilka pytań odnośnie higieny filtra. Wiem że gąbke trzeba czyścić regularnie np co tydzień przy podmianie wody (wodą zlaną z akwarium rzecz jasna). Ale jak z biologicznymi mediami filtracyjnymi np. ceramika ? Filtr chodzi już 3 tyg, i na mojej ceramice są takie czarne kropki, wyglądające jak glon. Czy to glon i oznacza to że trzeba wypłukać wkład ? Czy to jakieś kolonie bakterii ? Bardzo proszę o szybka odpowiedź.

O jakim filtrze mowa ? wewnętrzny ,kaskada ,kubełek ? bo każdy czyścisz inaczej (chodzi o częstotliwość )

Filtr wewnętrzny czyścisz jak przepływ wody spadnie co znaczy ze gąbka zapchana średnio wypada to np raz- dwa w miesiącu .

Ceramiki nie czyścisz ten osad to bakterie i glony ... jak nie chcesz mieć tego osadu zbyt dużo to daj pre-filtr z gąbki na wlot filtra .Wtedy cały gruby syf zostaje na tej gąbce .

A ceramikę wymieniasz jak się będzie rozpadać/kruszyć

Zostaw ten filtr w spokoju. Jeśli nie dostrzegasz spadku przefiltrowanej wody, to go nie czyścisz. Im mniej grzebiesz/dłubiesz w zbiorniku, tym lepiej dla jego mieszkańców.

Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany.
Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz się z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...