Skocz do zawartości

Testy CO2 stałe


raiders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szybkie pytanie czy te testy stałe na CO2 JBL/Azoo są coś wartę ? czy pozostać przy zwykłym kalkulatorze i wyliczać CO2 z PH i KH .

 

W necie piszą ze przy KH 5-8 te testy o kant D*** można rozbić :) jak to jest ,pytam bo mało to nie kosztuje 30-40zl .

 

Parametry mojej wody :

PH 6.8-7

GH 12-14

KH 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy stałe na CO2

Masz na myśli induktor co2 umieszczany w akwarium?

Jeśli tak, to w moim przypadku sprawdzał się, i z podanej tabeli, po zrobieniu testu kh oraz ph parametry się zgadzały. Używałem testów Sera oraz induktora, wraz z płynem do pomiaru co2 firmy Dennerle. Niemniej jednak po odpowiednio ustawionej  dawce  co2, ten gadżet uważam za zbędny.Polecam go jednak początkującym, którzy nie mają doświadczenia w nawożeniu z butlami co2 lub bimbrownią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie strata kasy, test działa z opóźnieniem, tabele przekłamują.

Trzeba zacząć podawanie od małych ilości i po woli zwiększać, obserwować obsadę czy nie ma przyduchy.

Jak otworzy sie zawór test po 2 godzinach pokaże, że jest zawyżony poziom CO2 w wodzie jak ryby już nie będą żyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wg mnie strata kasy, test działa z opóźnieniem, tabele przekłamują.

 

Wszystko zależy jakiej firmy testy wybierzemy.Testy firm o których wspomniałem, pokazują wynik już po 20-stu minutach  przy pierwszym użyciu, potem wskazuje równolegle do poziomu co2 w wodzie.Tabele testów wspomnianych firm nie przekłamują,dla upewnienia się mierzyłem kilkakrotnie przeliczając kalkulatorem do pomiaru poziomu co2.

 

 

 

Jak otworzy sie zawór test po 2 godzinach pokaże, że jest zawyżony poziom CO2 w wodzie jak ryby już nie będą żyły.

 

A czy bez  testu, nie dojdzie do takiej sytuacji, jeśli mamy do czynienia z laikiem?Nie sądzę. W przypadku przyduchy, taka osoba przyleci na forum z pytaniem : "co się dzieje z moimi rybami?". Używając takiego testu będzie miał pogląd sytuacji.Nie będę nikogo na siłę namawiał, dla niektórych to może i strata kasy, jednak dla laika test jest pomocny.

 

 

 

Owy test umieszcza się w akwa po przeciwnej stronie niż dyfuzor ? i na ile taki test starcza ?

 

Można, ale nie ma na to reguły . Płyn można wymieniać co 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabele testów wspomnianych firm nie przekłamują,dla upewnienia się mierzyłem kilkakrotnie przeliczając kalkulatorem do pomiaru poziomu co2.

 

Wystarczy, że będziesz miał w akwarium torf, szyszki, liście, korzeń czyli rzeczy które ją zakwaszają lub kamienie, które zatwardzają wodę, to fałszuje odczyt i sobie tabele możesz wywalić do kosza. :)

Licznik bąbelków załatwia sprawę, plus obsada, tu i tu trzeba poświęcić czas żeby ustawić optymalną ilość podawanego CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO tak widzę ze różne opinie tu jak i w necie jedni zachwalają inni demonizują ... wprawdzie zawartość CO2 można policzyć samemu no ale... :) .

Kupiłem test JBL zobaczymy ile to warte .... tym bardziej ze dzisiaj również nabyłem butle /zestaw CO2

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wprawdzie zawartość CO2 można policzyć samemu no ale... :) .

 

 W takim przypadku jak opisuje Mapet...

 

 

 

Wystarczy, że będziesz miał w akwarium torf, szyszki, liście, korzeń czyli rzeczy które ją zakwaszają lub kamienie, które zatwardzają wodę, to fałszuje odczyt

 

...to i kalkulatory za wiele nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...