Jump to content

Obsada do 73l roślinne

Mati20009
 Share

Recommended Posts

Oto moje akwarium: http://forum.superakwarium.pl/topic/45039-73l-ro%C5%9Blinne/ 

Chciałbym dobrać obsade do tego zbiorniczka..

Parametry wody : 

NO3:50

NO2: 0

KH:15-20

GH: >21

PH:7,6-8

Mój pomysł to 10 razbor galaxy i kilka krewetek red lub yellow . Czy mogłoby tak być? + to akwarium ma być roślinne..

1. Gwoli ścisłości - nie ma czegoś takiego jak razbora galaxy, jest za to danio perłowy. Ta ryba wymaga wody miękkiej i mniej zasadowej.

2. Dla krewetek red cherry czy yellow (bo chyba te miałeś na myśli pisząc posta) parametry również niestety niedobre.

1. Gwoli ścisłości - nie ma czegoś takiego jak razbora galaxy, jest za to danio perłowy. Ta ryba wymaga wody miękkiej i mniej zasadowej.

2. Dla krewetek red cherry czy yellow (bo chyba te miałeś na myśli pisząc posta) parametry również niestety niedobre.

Parametry wody bede korygował ,tylko czy mógłby mi kolega podać dokładniejsze informacje na temat parametrów dla tych zwierzątek?  :)

Edited by Mati20009

Danio - woda od miękkiej do średnio twardej, pH do 7,5, temperatura do 25*C.

Krewetki - woda tak samo od miękkiej do średnio twardej, pH do 7,5, temperatura do 27*C (z moich obserwacji wynika, że dużo lepiej mieć ciut chłodniejszą).

PS. takie informacje można znaleźć na dobrych stronach internetowych, wystarczy poszukać ;)

Edited by Miniu

• 4 weeks later...