Skocz do zawartości

Welon


NaitSyrk15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Ponad 3 tyg temu zakupiłem rybki i zacząłem hodowlę ryb akwariowych. Kilka dni temu kupiłem 6 nowych ryb m.in welonek. Wczoraj welonek zagryzł mi ( tak podejrzewam ) jedna czarna rybę ( nie znam nazwy ale taka jak ta w akwarium z filmu " Gdzie jest Nemo " ). Od początku gdy wpuściłem nowo zakupionego welonka do mojego akwarium, dziwnie się zachowuje. Najpierw pływa po całym akwarium, nieraz bardzo szybko, świruje, normalnie je itp a potem nagle kładzie się na kamieniach, na dnie, leży jakiś czas. I tak już od kilku dni. Zaraz po tym jak sobie popływa, to idzie się położyć w tym samym miejscu i leży. Dodam że akwarium jest filtrowane z napowietrzeniem prawie bez przerwy ( czasem wyłączam na czas karmienia lub na parę godzin ). Akwarium ma 25l.
Czy mam się czym martwic? Proszę o pomoc.

 

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia. Regulamin pkt. 6.1, zaakceptowałeś to stosuj. Pierwsze i ostatnie upomnienie. /andy102/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 gupiki, 1 welonek, 4 brzanki, 1 ślimak, 1 colisa labiosa. Po zakupieniu wrzuciłem do wody odkażacz, załączyłem filtr na 5 godz i wpuściłem 2 gupiki i welonka. Przez 2 tyg nic im nie był, welonka zagryzł nowo potem zakupiony samiec. A gupiki żyją do dzisiaj. Kupiłem 2 roślinki, mam muszelki i żwirek. Tak wygląda moje akwarium. Jeżeli jakakolwiek ryba zdechła to przez inną rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Masz przerybienie.

* Akwarium nie dojrzewało - poczytaj o dojrzewaniu i cyklu azotowym.

* Wpuściłeś ryby o całkowicie różnych wymaganiach.

* Muszelki zmieniają parametry wody - wyciągnij je.

* Filtr nie działa 24h/7 - nie ma sensu go odłączać z innej okazji niż czyszczenie.

 

Jeżeli ryba zdechła to tak samo mogło być to spowodowane inną rybą jak i wysokim stężeniem związków azotu w akwarium, który cały czas podtruwa ryby (zachowanie welona na to wskazuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to Twoje akwarium jest za małe dla wszystkich znajdujących się w nim ryb, a już na pewno nie powinien się znaleźć w nim welonek oraz brzanki. Przypuszczam że gdybyś zrobił testy na NH3, NO2 i NO3 to ich wyniki wybiegały by ponad dopuszczalne normy, a to jest niebezpieczne dla ryb i może się skończyć nawet ich padnięciem. Ja bym Ci proponował zacząć od początku i tak jak należy. Co prawda z akwarium 25 l za bardzo poszaleć nie można, ale są rybki które mogą z powodzeniem w takim akwarium pływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla tego że ryby te mają bardzo dużą przemianę materii przez co po pewnym czasie w tak małym akwarium pływają we własnych odchodach. Powtórzę jeszcze raz to co pisałem wyżej:

 

Przypuszczam że gdybyś zrobił testy na NH3, NO2 i NO3 to ich wyniki wybiegały by ponad dopuszczalne normy, a to jest niebezpieczne dla ryb i może się skończyć nawet ich padnięciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie mam zamiaru bawić się w liczenie jakiś stężeń azotu bo to jest po prostu śmieszne. Kupiłem łącznie 12 rybek z czego zdechły 2. Jedna od samca a druga na 80% od innej ryby. Więc czekanie aż woda " dojżeje " 2 tyg itp jest komiczne.

 

A ja myślę że powinieneś uzupełnić swoją wiedzę. A kolejny post w którym będziesz głosił takie herezji odpowiednio nagrodzę.

Prosiłeś tutaj o pomoc. Każdy udzielił Ci odpowiednich rad, ale widzę że wniosków z tego wyciągnąć nie chcesz - szkoda.

 

 

/ splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...