Skocz do zawartości

Nieszczelność filtra


michalk88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj zauważyłem nieszczelność we filtrze. Zrobiła się niestety w mieszkaniu kałuża. Dotyczy to filtra Aqua Nova NCF-600. Na podanym zdjęciu pokazuję czerwonym kólkiem, gdzie się zbiera woda (pod uchwytami mocującymi i spływa po kubełku, a dokładnie to tylko pod dwoma sąsiadującymi, jakby po jednej ścianie fkubełka):

http://zapodaj.net/33de0018c5ec0.jpg.html

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, co zmieniać, gdzie szukać przyczyny, to bardzo proszę o pomoc, bo może to kwestia jakiejś jednej uszczelki albo coś niewielkiego, ja jestem zielony w tych tematach. Lada moment kończy mi się na niego gwarancja, a jeśli byłoby to coś drobnego, to szkoda wysyłać i opłacać.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz go, ściągnij główną uszczelkę (uszczelka głowicy), wyczyść rowek pod nią (np czymś takim jak szczoteczką do zębów), wyczyść krawędź łączącą w "kuble", uszczelkę wytrzyj dobrze do sucha sprawdź czy nie jest naderwana, jak wszystko z nią ok, posmaruj wazeliną (taką zwykłą) załóż i zamknij kubeł,.

Jak to nie pomoże to czeka Cię wymiana uszczelki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz go, ściągnij główną uszczelkę (uszczelka głowicy), wyczyść rowek pod nią (np czymś takim jak szczoteczką do zębów), wyczyść krawędź łączącą w "kuble", uszczelkę wytrzyj dobrze do sucha sprawdź czy nie jest naderwana, jak wszystko z nią ok, posmaruj wazeliną (taką zwykłą) załóż i zamknij kubeł,.

Jak to nie pomoże to czeka Cię wymiana uszczelki.

Ufff, dzięki, oby to tylko sprawa uszczelki, bo to grosze przy cenie filtra:)

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ci zmartwić kolego, ale z tego filtra to często cieknie. Chciałem zaoszczędzić i też kupiłem ten filterek do akwa 150 litrów. Wymieniany był już 4 razy i dopiero, za 5 jako tako funkcjonuje, ale wymieniany i tak będzie jak najszybciej. Tak jak pisze ahr spodziewaj się po nim wszystkiego i to to, co najgorsze. Chciałem zaoszczędzić a straciłem 150 zł, które mogłem dołożyć do FLUVALA 206.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ci zmartwić kolego, ale z tego filtra to często cieknie. Chciałem zaoszczędzić i też kupiłem ten filterek do akwa 150 litrów. Wymieniany był już 4 razy i dopiero, za 5 jako tako funkcjonuje, ale wymieniany i tak będzie jak najszybciej. Tak jak pisze ahr spodziewaj się po nim wszystkiego i to to, co najgorsze. Chciałem zaoszczędzić a straciłem 150 zł, które mogłem dołożyć do FLUVALA 206.

O masz:( nie wiem czy nie będzie trzeba kupić nowego, bo dwa dni było spokoju i znów zaczął przepuszczać wodę (teraz znów cieknie w miejscu skąd kabel wyłazi).... i tak samo jak Ty - chciałem zaoszczędzić a w efekt będzie pewnie zupełnie odwrotny. Niestety;\ a jakich producentów polecacie, gdybym musiał kupić new?

 

P.S.

W ogóle mam wrażenie, jakby on stracił na mocy, widać po ruchu wody, i im mniej wody w akwa tym chyba mniej się leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jaką kwotą dysponujesz. Ja polecam coś z firmy Fluval. W jednym akwa mam od 4 lat filterek Fluval FX5. Niezawodny. Teraz zamiast tego złomu, na który daliśmy się nabrać kupuję FLUVAL 206.

 

Radzę Ci uważać na ten filtr zanim kupisz nowy. Żeby Ci pokoju nie zalało. Znajomy ma ten sam filtr ( kupowaliśmy razem) to jemu od początku słabo ciągnie wodę ale jest szczelny w 100%. Chiński złom który nie wiadomo jaki będzie miał defekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jaką kwotą dysponujesz. Ja polecam coś z firmy Fluval. W jednym akwa mam od 4 lat filterek Fluval FX5. Niezawodny. Teraz zamiast tego złomu, na który daliśmy się nabrać kupuję FLUVAL 206.

 

Radzę Ci uważać na ten filtr zanim kupisz nowy. Żeby Ci pokoju nie zalało. Znajomy ma ten sam filtr ( kupowaliśmy razem) to jemu od początku słabo ciągnie wodę ale jest szczelny w 100%. Chiński złom który nie wiadomo jaki będzie miał defekt.

Zgadza się - jakbym miał kupować to na pewno nie taki:) Fluval kosztuje trochę, ale jak ma być pewny to pewnie się bym na niego zdecydował. Spróbuję jeszcze zamówić uszczelkę do złoma, bo koszta malutkie, a może akurat jeszcze coś popracuje. Dzięki za odp. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jbl e901 i ogólnie jestem zadowolony , a jeśli chodzi o niezawodność to eheim , czasami można trafić na używkę w dobrych pieniądzach .

 

// Temat nie dotyczy wyboru filtra. Chcesz powiększyć ilość punktów? / darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...