Skocz do zawartości

Oświetlenie LED przy 200l


Acerban
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

napiszę od razu dane:

- Akwarium: 100x40x50h 200l

- Oświetlenie z pokrywy: świetlówki 2x30W T8 Daylight 6500k

Akwarium ma być roślinne, zamierzam zrobić trawnik z Eleocharis Parvula.

Pytania:

1) Czy przy tej wysokości wystarczy świało LEDowe, jeśli tak to jakie (podajcie linki przykładowych zestawów z łatwym montażem do pokrywy)

2) Jeśli światło LED jest wystarczające dla roślinniaka z 50cm wysokości, to moje pytanie brzmi co będzie bardziej opłacalne: dokupienie świetlówek 2x45W czy może świetlówki LEDowe o tej samej ilości dostarczanego światła co świetlówki 2x45W. Zastanawiam się także nad zamianą standardowych świetlówek T8 2x30W na LEDowe, tylko nie wiem czy to nie kosztowałoby zbyt dużo (tzn. mieściło się w cenie do 300-400zł).

 

Koszt do 300-400 zł

Proszę o linki, nazwy zestawów, a także wypowiedzi posiadaczy oświetlenia LEDowego w roślinniakach.

 

PS Na zamianę oświetlenia na LEDowe zdecydowałem się głównie ze względu na pobór prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Błagam nie kupuj pokrywy w standardzie 2x30 wat,czarnej tłoczonej,porażka .

Ledy przerobiłem wydałem na komplet 300 pln,akwarium 200 l,nie dają rady(wyciągnąłem je i przedpokój sobie przyozdobiłem) a co zrobiłem -obniżyłem świetlówki by dodać odbłyśniki z robionych z puszek po piwie,sprawdzają się bardzo dobrze.Podłoże ziemia ogrodowa do roślin zielonych i żwir rzeczny 5 cm,jak na moje przeżycia akwarystyczne nic lepszego do tej pory nie osiągnąłem jest super,aha świetlówki z castoramy o barwie 840 cena 15,40 za sztukę.

Ja nic już nie kombinuję szkoda pieniędzy  :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tobą Sławku, może gotowy zestaw nie wystarczyć ,ale jak to nazwał autor " światło ledowe" odpowiedniej mocy wystarczy.

Podtrzymuję swoje zdanie.

Madk tu nie chodzi o litraż, ale o przenikalność światła Led przez wodę, przy wysokości 50cm to oświetlenie nie da sobie rady jeżeli ktoś chce mieć trawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...