Skocz do zawartości

Obsada do 80l


alon328
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwarium 65x35x35cm. Na dnie rośnie hemiantus, świecę lampą 2x24w, 10 godzin dziennie. Do tego dodaję CO2 w płynie i nawóz. Ph~7 (dodałem dzisiaj liście dębu na lekkie zkwaszenie)

Moja obsada to:

-5 krewetek red cherry

-13 głupików( może niedługo będzie o kilka mniej)

-4 skalary

-4 kosiarki

Co mogę dodać, lub zmienić w tym zbiorniku? Jakie są ciekawe rybki polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam żadnej, a wręcz nalegam o korektę obecnej, jest fatalna. Skalary i kosiarki to duże ryby, które potrzebują dużo większego zbiornika, niż tego w którym obecnie przebywają, a raczej męczą się, nie wspominając o solarium, jakie im zafundowałeś.

Proponuje oddanie tych biednych ryb, zrobienie porządku z akwarium (dodanie więcej roślin, oświetlenie które jest stanowczo za mocne) i dopiero wtedy będziemy rozmawiać o obsadzie. Nie zapomnij zapoznać się z parametrami wody w akwarium (gh,kg,no2,no3,po4), znajomość samego PH nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim akwarium jest za małe dla skalarów i kosiarek, więc te ryby powinny być oddane.

 

Ph~7 (dodałem dzisiaj liście dębu na lekkie zkwaszenie)
Gupiki nie lubią kwaśnej wody, a więc dla tych ryb wody się nie zakwasza.

 

świecę lampą 2x24w,
To przy litrażu Twojego akwarium daje 0,6 W / L, a to jest trochę za dużo jak dla większości gatunków ryb.

 

 

Co mogę dodać, lub zmienić w tym zbiorniku? Jakie są ciekawe rybki polecacie?
Co możesz, a nawet co powinieneś zmienić napisałem wyżej. Natomiast co możesz dodać to będzie można dokładnie powiedzieć jak podasz parametry wody takie jak pH, GH, KH. Ewentualnie możesz sprawdzić parametry swojej kranówki ( o ile jest to kranówka ) na stronie wodociągów swojej miejscowości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to parametry kranówki to 7,7ph, 10kh i 15gh. Kosiarki, które kupiłem jak mówił sprzedawca urosną max. do 4 cm, więc myślę, że są ok. Co do skalarów czytałem, że zbiornik na nie powienien mieć długość przynajmniej 80cm, ale akwarysta powiedział, że mogę je trzymać.

 

nemo130: Na kosiarki i skalary za małe akwa, koniec i kropka!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarki, które kupiłem jak mówił sprzedawca urosną max. do 4 cm

To może to nie są kosiarki tylko otoski. Wtedy OK litraż byłby odpowiedni, parametry niestety nie.

 

 

Co do skalarów czytałem, że zbiornik na nie powienien mieć długość przynajmniej 80cm

Dla skalarów to akwarium jest zdecydowanie za małe. Dla jednej pary powinno mieć co najmniej 240 l, a biorąc pod uwagę że ryby te czują się lepiej w większej grupie to i akwarium powinno być odpowiednio większe. Przy takich parametrach jak podałeś w akwariach roślinnych można trzymać ryby z rodziny piękniczkowatych.  W przypadku Twojego akwarium biorąc pod uwagę wielkość to mogą to być gupiki, zmienniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na zdjęciach wiele skalarów, jedne mniejsze inne większe. Moje mają do 3,5cm długości i większe nie urosną. Tak samo z kosiarkami. W sklepie kupiłem kosiarki mimo, że rosną do 4cm. O co chodzi? Czy są to jakieś nienaturalne gatunki, czy po prostu jest wiele rodzajów tych ryb? Moich skalarów w akwarium 240l nie byłoby prawie widać...

 

 

 

Kolejny post w którym będziesz pisał takie herezje odpowiednio nagrodzę / splend

Edytowane przez splend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...