Jump to content

Oświetlenie i filtracja przy braku roślin i później

empire
 Share

Recommended Posts

Mam akwarium, piasek i filtr. Rośliny kupie na dniach. Czy nim kupie rośliny zalać akwarium, filtrowac wodę i oswietlac akwarium czy nie ma sensu i wstrzymać się do momentu posadzenia roślin?

Kolejne pytanie to ile godzin dziennie oswietlac akwarium podczas dojrzewania a ile godzin gdy już wpuszcze rybki?

Nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.

Wysłane z mojego Nexus 5

Jeżeli nie masz odstanej wody to możesz wlać przed sadzeniem, ale świec od momentu wsadzenia roślin. Na początku świec od 5-6 godzin i przechodź co tydzień o pół godziny. Z rybkami się nie spiesz. Zaopatrz się w testy no3 i no2 abyś mógł pilnować kiedy akwarium się ustabilizuje ( około 3 tyg.).

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

Edited by DawW

Jeżeli nie masz odstanej wody to możesz wlać przed sadzeniem, ale świec od momentu wsadzenia roślin. Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka
Piszesz brdury.Jeśli rośliny kupisz na dniach, to się wstrzymaj z zalaniem, łatwiej się sadzi rośliny i stopniowo zalewa zbiornik . Sadzenie zacznij od pierwszego planu i zalej trochę wody, potem drugi plan-woda, i tak do trzeciego. Po zasadzeniu roślin uzupełniać wodę i gotowe.

Na początku świec od 5-6 godzin i przechodź co tydzień o pół godziny. Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka
A tu kolejne bzdety .Przez pierwszy tydzień świeć po 6h, potem codziennie zwiększaj co pół godziny

Z tym sadzeniem racja, jest wygodniej :$ Ale z oświetleniem to już wielokrotnie spotkałem się z taką teorią jak pisałem, że co tydzień pół godziny (?) Ja się tego trzymałem i żadnych problemów nie było ( zakwit wody, glony, itp.) Dzięki za uwagę i sorka za zaśmiecanie wątku ;-)

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka