Skocz do zawartości

Oświetlenie i filtracja przy braku roślin i później


empire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium, piasek i filtr. Rośliny kupie na dniach. Czy nim kupie rośliny zalać akwarium, filtrowac wodę i oswietlac akwarium czy nie ma sensu i wstrzymać się do momentu posadzenia roślin?

Kolejne pytanie to ile godzin dziennie oswietlac akwarium podczas dojrzewania a ile godzin gdy już wpuszcze rybki?

Nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.

 

Wysłane z mojego Nexus 5

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz odstanej wody to możesz wlać przed sadzeniem, ale świec od momentu wsadzenia roślin. Na początku świec od 5-6 godzin i przechodź co tydzień o pół godziny. Z rybkami się nie spiesz. Zaopatrz się w testy no3 i no2 abyś mógł pilnować kiedy akwarium się ustabilizuje ( około 3 tyg.).

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz odstanej wody to możesz wlać przed sadzeniem, ale świec od momentu wsadzenia roślin. Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka
Piszesz brdury.Jeśli rośliny kupisz na dniach, to się wstrzymaj z zalaniem, łatwiej się sadzi rośliny i stopniowo zalewa zbiornik . Sadzenie zacznij od pierwszego planu i zalej trochę wody, potem drugi plan-woda, i tak do trzeciego. Po zasadzeniu roślin uzupełniać wodę i gotowe.

 

Na początku świec od 5-6 godzin i przechodź co tydzień o pół godziny. Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka
A tu kolejne bzdety .Przez pierwszy tydzień świeć po 6h, potem codziennie zwiększaj co pół godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sadzeniem racja, jest wygodniej :$ Ale z oświetleniem to już wielokrotnie spotkałem się z taką teorią jak pisałem, że co tydzień pół godziny (?) Ja się tego trzymałem i żadnych problemów nie było ( zakwit wody, glony, itp.) Dzięki za uwagę i sorka za zaśmiecanie wątku ;-)

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...