Skocz do zawartości

obsada 54l z bojownikiem


ika-mind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Wiem, że temat oklepany, ale...
Zmieniam akwarium z 25l na 54l, mam bojownika (i ampularię)  i potrzebuję pomocy, bardziej doświadczonych osób w dobraniu odpowiedniej obsady. Czytałam już mnóstwo wątków na ten temat i odpowiedzi są bardzo różne, jedni mówią żeby dokupić samicę bojownikowi - inni, żeby absolutnie nie, bo samice muszą być trzy, a na to zbiornik jest za mały. Pojawiają się głosy, żeby wpuścić kilka neonów lub innych małych rybek. 
A jakie są Wasze rady?

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Łączenie samca z samcami bojownika to zawszę trochę loteria - mogą żyć we względnej zgodzie, lub być w stosunku do siebie tak agresywne, że nawet zbiornik 112l jest zbyt mały. Ale tak czy owak, 54l na harem to zbyt mało.

* Jeśli masz na myśli neony innesa to absolutnie nie łączymy tych ryb razem (bojownik+inneski) - mają zupełnie inne wymagania. Do takiego akwarium prędzej nadawałoby się połączenie  bojownik + rasbory (zakładając, że masz odpowiednie parametry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jedni mówią żeby dokupić samicę bojownikowi - inni, żeby absolutnie nie, bo samice muszą być trzy
Nie jest to regułą że samica ma być jedna, czy mają być dwie czy trzy. Miałem kiedyś w nieco większym akwarium parkę tych ryb i nie raz dochowałem się od nich przychówku. Ważne jest aby akwarium było dość dobrze zarośnięte roślinami aby samica w razie czego mogła się schować przed natarczywością samca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...