Skocz do zawartości

restart akwarium - jakie ulepszacze


zibi6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robię restart od nowa. Nowy piasek 100% nowej wody, nowe rośliny.

Jakie ulepszacze, przyśpieszacze warto kupić?

Nie chodzi mi o magiczne płyny które odwalą całą robotę i będzie można wpuścić rybki po 5 minutach.

Wiem że akwarium musi dojrzeć ale pewnie są preparaty pomagające.

Jeśli tak to jakie i jakich firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobądź trochę wody z funkcjonującego juz akwarium i podmień u siebie Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

Nie tyle wode co może ceramikę z dojrzałego filtra i wsadź do swojego. Z tego co wiem to bakterie nitryfikacyjne prowadzą osiadły tryb życia i w wodzie ich nie będzie. Może parametry będą dobre ale nie będzie tam bakteri i zaraz stanie się trująca ta woda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie tyle wode co może ceramikę z dojrzałego filtra i wsadź do swojego.

 

Warto zauważyć, iż autor tematu robi, lub też już zrobił restart, więc można byłoby pokusić się o stwierdzenie, że ma już dojrzałe media filtracyjne, więc takie działanie tak jakby nie ma sensu.

 

 

 

Z tego co wiem to bakterie nitryfikacyjne prowadzą osiadły tryb życia i w wodzie ich nie będzie.

 

Niewielka część bakterii nitryfikacyjnych zawsze będzie w wodzie, tak więc sposób aby:

 

 

 

Zdobądź trochę wody z funkcjonującego juz akwarium i podmień u siebie

 

Zaszczepi bakterie w nowych mediach, i w pewnym stopniu przyspieszy dojrzewanie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ że w temacie pojawiają się nowe posty, podam kilka informacji.

Wody nie mam skąd zdobyć. Z powodu przeprowadzki całą wodę usunąłem, a że nikt ze znajomych nie ma akwarium, ciężko byłoby mi zdobyć wodę z dojrzałego akwarium.

Podłoże wymieniłem na nowe (żwirek - out, piasek - in) więc i stąd bakterii nie mam.

Do filtra dałem nową ceramikę bo stara miała kilka lat. Tu pewnie zrobiłem błąd - mogłem część zostawić. 

We wtorek (23/09/14) do akwarium włożyłem umyty piasek i korzeń a w środę zalałem zbiornik i posadziłem nowe roślinki. Spora część Helenek też w nim wylądowała (teraz zastanawiam się czy to była słuszna decyzja, ale raczej im nic się nie stanie w niedojrzałym zbiorniku a być może ich obecność w podłożu wpłynie pozytywnie na rośliny). 

Zamówiłem u Sławka Micro, Macro i Carbo. Jak tylko dotrze do mnie przesyłka, zacznę nawozić roślinki.

Zamówiłem też nowe świetlówki:

1xSylvania Daylightstar T8 18W 5000K  

1xSylvania Grolux T8 18W 8500K

W tym tygodniu powinny dotrzeć.

Jak akwarium dojrzeje to wpuszczę do niego rybki (są na razie w zastępczym akwarium).

Muszę jeszcze kupić nowe testy (jakieś uzupełniacze pewnie wyjdą taniej) bo mój zestaw Zoolek Aquaset 1 w międzyczasie się przeterminował a nigdzie w necie nie znalazłem pewnej informacji na temat wiarygodności wyników z przeterminowanych testów. 

Mam tylko nadzieję że, do czasu pierwszej aplikacji nawozów, roślinki nie padną.

Na razie świecę po 6h dziennie. Od czwartku będę zwiększał czas pracy świetlówek stopniowo (prawdopodobnie codziennie o 15 lub 30 minut) aż dojdę do 10h.

Edytowane przez zibi6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...