Skocz do zawartości

Namiary na żarówki z małym gwintem


dfhdhsfhsdh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś się orientuje czy w ogóle jest coś takiego w sprzedaży jak żarówki akwarystyczne z małym gwintem bodajże E14 tak do 40 watt? Potrzebuje taką do 100 litrowej tangi z muszlowcami a nie chce świetlówek. Świetlówek nie chce dlatego gdyż są niezdrowe a ja mam bardzo dużą wadę wzroku (-7 i -6,5) dosłownie nosze lupe na nosie. Dlatego chce żarówke. Są w necie żarówki np. Pily albo Philipsa 40 watt ale czy takie się nadadzą? Jak bym chciał roślinki to tylko przytakim oświetleniu kryptokoryny, chyba nic innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie spotkałem się jeszcze, żeby żarówki z małym gwintem były sprzedawane jako typowo akwarystyczne (no, chyba że wymienne do lampki solar duo boy, ale te mają inny gwint). Musisz szukać barwy zimnej białej, czyli coś w okolicach 6500K. Nie wiem czy znajdziesz żarówkę o takiej mocy i barwie na gwincie e14. Na e27 masz już większy wybór, np. philips tornado 32W, jeżeli masz lampkę na mały gwint i tu jest największy problem, to w każdym markecie budowlanym możesz kupić przejściówkę z e14 na e27 za około 5zł jeśli mnie pamięć nie myli.

 

PS: specem od tego biotopu nie jestem, ale według mnie 40W na 100l to troszkę sporo. 30W powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie info:

 

4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy, blogi i strony internetowe. /andy102/

 

--

 

Dobrze, dobrze. Będe wiedzieć na przyszłość. ;)

 

---

 

Czyli typowych akwarystycznych nie ma ale są takie o świetle 6500 K i o to chodzi.

Dzięki kolego za info o przejściówkach. To rozszerza możliwości.

Edytowane przez duch_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...