Jump to content

Nowe 112l -powrót!!

kloc270
 Share

Recommended Posts

Witam;D otoefekt powrotu do akwarystyki;D akwarium dojrzewa:D

Akwarium 112l

filtr fzn2(dolożyć kubełek??)

grzałka 100w

oświetlenie power led 10 i 20w

rośliny:

Pelia Nadwódka kryptokorny Żabienice i mech;D

Fauna : brak narazie

Jakaś propozycja obsady??:D

Prosze o sugestie i oceny:D

post-7139-1410975994,14_thumb.jpgpost-7139-1410976010,94_thumb.jpgpost-7139-1410976023,96_thumb.jpg

Jakaś propozycja obsady?? :D
A jakieś parametry wody.

Ewentualnie można parametry sprawdzić na stronie wodociągów swojej miejscowości. Chociaż po dojrzeniu akwarium te parametry mogą się nieco różnić to mimo wszystko sprawdzenie tychże parametrów na stronie wodociągów da w miarę względny pogląd co do obsady.

Przy tym pH masz bardzo wysokie KH i GH. Tak naprawdę to jest niewiele ryb które przy pH 6,5 - 7 tolerowały by tak wysokie GH ( 24 ).Tutaj według mnie albo należałoby podnieś znacznie pH i iść w stronę tanganiki lub malawi , choć patrząc na Twoje akwarium w którym masz posadzone już dość sporo roślin to ta opcja raczej odpada, albo zbijać KH i GH przynajmniej o połowę, a wtedy można by już zmontować całkiem fajne obsady. Zostając przy tym GH i podnosząc nieco pH można by także pokusić się o hodowlę niektórych ryb z rodziny piękniczkowatych, a także niektórych labiryntowców. Jednak ja myślę że kiedy akwarium już dojrzeje to mimo wszystko parametry wody mogą  się jeszcze nieco zmienić.