Skocz do zawartości

wymiana akwarium na wyższe - pytanie o sens i aktualne wyposażenie


zibi6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po bardzo długiej nieobecności.

Na dniach będę przenosił akwarium do nowego mieszkania.

Zastanawiam się nad sensem wymiany akwarium na wyższe przy zachowaniu pozostałego wyposażenia (przynajmniej stolika i filtra). Oświetlenie i tak będę kupował nowe więc jak jest za słabe to kupię inne.

Wyższe akwarium to większa przestrzeń dla ryb oraz możliwość wprowadzenia innych gatunków ryb (może skalary?). Na Allegro widziałem 80x35x50 i 80x35x60.

 

Poniżej aktualne wyposażenie:

akwarium: Diversa proste (dł. x gł. x wys.) 80x35x45 126L

szafka: Diversa Modern 80x35x77

oświetlenie: Sylvania Daylightstar T8 18W 5000K   Sylvania Grolux T8 18W 8500K

filtracja: Fluval 205

podłoże: żwirek Delfin czarny ok 15kg   żwirek Janusz Pach czarny ok 6kg

dekoracje: korzeń

 

I teraz pytanie:

1. Jakie oświetlenie do akwarium o wysokości 50 lub 60cm? Czy dotychczasowe będzie ok?

2. Aktualny filtr powinien dać radę?

3. Czy stolik wytrzyma zwiększone obciążenie? Może ktoś miał z takim modelem już do czynienia.

4. Roślinki (zwłaszcza te niższe) będą się rozwijać prawidłowo? Raczej skupię się na gatunkach mało wymagających.

5. A może lepiej inną wysokość (jeśli tak to jaką)?

6. No i czy w ogóle jest sens wymieniać zbiornik na wyższy czy też 80x35x45 to optymalne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tylko pytam.

Jakby był sens zmiany zbiornika na wyższy to pytałbym jeszcze o rybki które miałyby dobrze. Skalary więc odpadają.

Ale skoro byłby  problem z oświetleniem a nie uśmiecha mi się kupować dłuższego akwarium i stolika to prawdopodobnie zostanę przy tym co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było najlepsze rozwiązanie ale szkoda mi stolika kupionego specjalnie pod akwarium. Trochę kosztował.

Nie wiem jaki to dokładnie stolik, ale może pomyśl o dokręceniu do jego blatu większej płyty tak by pasowała do szerszego zbiornika. Sporo osób tak robiło, większa płyta obrobiona na bokach listewkami w kolorze stolika i nikt nie zauważy że miało być inaczej ;)

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to dokładnie stolik, ale może pomyśl o dokręceniu do jego blatu większej płyty tak by pasowała do szerszego zbiornika. Sporo osób tak robiło, większa płyta obrobiona na bokach listewkami w kolorze stolika i nikt nie zauważy że miało być inaczej ;)

 

Nie sądzę że da się łatwo przerobić ale o stolarce mam niewielką wiedzę. Z drugiej strony, po przeróbce kiepsko by to wyglądało.

Poniżej link do stolika

http://www.rybarium.pl/media/products/2ac445fc398bafa6e9c25963d309fb2d/images/thumbnail/big_23074.jpg?lm=1382177999

Edytowane przez zibi6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...