Jump to content

[300~480] Azja

Korczydar
 Share

Recommended Posts

Witam. Pisałem pytanie odnośnie obsady w biotopie, ale w sumie pomyślałem, że mogę pokazać baniaczek i posłuchać krytyki. Przy okazji remontu mieszkania zmieniam baniaczek na większy, i każda sugestia będzie mile widziana. Niestety posiadam tylko dwie fotki zrobione 2 m-ce temu, ale odzwierciedlają baniaczek i może powiecie co zrobić inaczej w nowym.

- baniak 120x50x50

-filtr tetra EX1200 biolog i fluval U4 jako mechaniczny

-lampa UV eheim 9W

-grzałka eheim jagger 300W

-napowietrzacz tetra AP400

-oświetlenie 2x54W T5 philips graphite 965 i philips aquarelle

-dno: żwirek 1-2mm

-rośliny: różne kryptokoryny, różne microsorium, valisneria asiatica, jakaś bacopa, nadwódka, lotos czerwony, pistia, korzenie redmoore, kokosy, połówki tyki bambusa

Zwierzyna

Od góry :

-Gurami Mozaikowy 1+2(na zdjęciu jeszcze 4, ale 1 do oddania)

-Gurami Dwuplamy 1(chyba do oddania, spadek po siostrze)

-Gurami Marmurkowy 2+2

-Razbora Klinowa 9

-Labeo Zielony 1

-Kosiarka 8

-Bocja Wspaniała 6

-Mułojad 1

Od czasu zrobienia zdjęć wszystko zarosło, doszły do zbiornika dwa falowniki, które miały pchać syfek do drugiego kubełka(eheim2075 zamiast fluvala U4). Doszły też przylgi chińskie w ilości 3szt. Wiem, że lubią chłodniejszą wodę, ale wszędzie czytam że dają radę, i u mnie wydają się być zadowolone, szczególnie od czasu gdy mają prąd wody z falowników. Jednak nie do końca jestem pewien czy ten układ się uda na dłuższą metę, a nie chciałbym w nowo zakładanym zbiorniku od początku robić błędów. Bardzo podobają mi się też Stiphodon-y, da radę to wszystko jakoś pogodzić?

A tu opis nowego zbiornika, będzie w domu już za tydzień i chciałbym zacząć uruchamiać go w miarę szybko:

-baniak 160x60x60

-filtr eheim 2180 (prefiltry na wlotach, w środku tylko seachem matrix i substrat pro)z lampą UV eheim 9W

-filtr eheim 2075 (w środku mech pro, gąbki, włóknina) mechanik, do którego dwa falowniki będą pchać syfek(?)

-grzałka 500W w filtrze

-napowietrzacz eheim 40o (dwie długie kostki..?)

-oświetlenie 1xaqualux led white+150, 1x80W sylvania aquastar(jedyny w miarę godny zamiennik aquarelle), 1xaqualuxled RGB+(głównie niebieskie jako nocne, ale w razie potrzeby można doświetlać na biało w dzień)

Dno, rośliny i obsada jak wyżej(czy coś zmienić?). Chciałbym jakoś utrzymać te przylgi i ewentualnie w przyszłości dorzucić kilka stiphodon-ów, i tu liczę na pomoc, czy się da. Falowniki dają kopa na dole, jeden pcha wzdłuż baniaka, drugi założony na 2/3 pod kątem w róg zewnętrzny(tam zasysa mechanik, ale na górze nie robią wiru. Nie zauważyłem aby guraminy jakoś inaczej się zachowywały... Więc co i jak?

post-19835-0-92002200-1410664838_thumb.jpg

post-19835-0-07732400-1410665003_thumb.jpg