Jump to content

Brak powietrza w akwarium?

Recommended Posts

Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczką dwóch rybek welonów, oraz glonojada. Mam akwarium z filtrem, dwie żywe rośliny, karmię je pokarmem Tetra. Strasznie się o nie boję, ponieważ ostatnio poszerzyły im się i lekko zaczerwieniły skrzela i pływają na powierzchni wody jakby brakowało im powietrza i jakby to powietrze połykają. Glonojad, okej, nie robi tak... Strasznie się o nie boję, zwłaszcza, że są to moje pierwsze ryby akwariowe i nie mam jeszcze w tym temacie doświadczenia. Co mam robić? POMOCY!

http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/

http://forum.superakwarium.pl/forum-6/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

Krzysiek1702

Ja bym tu obstawiał że ryby zostały wpuszczone do niedojrzałego akwarium ( poczytaj o cyklu azotowym w akwarium ) i po prostu podtruły się amoniakiem o czym mogą świadczyć czerwone skrzela i pływanie ryb przy powierzchni wody. 

Na pewno będzie można to dokładniej stwierdzić, a być może i znaleźć jeszcze inne przyczyny takiego zachowania ryb jeśli opiszesz akwarium według wzoru do którego link Ci podał Krzysiek1702

• 2 weeks later...

A ja tak z ciekawości? Mógłbyś wrzucić zdjęcie swego akwa? Jakie masz duże szkło i jaki filtr? kiedy zalałeś akwarium i kiedy wpuściłeś ryby? 

O te rzeczy pytał Krzysiek1702, podając linki.

Więcej uwagi...

Z drugiej strony, zainteresowanie przez założyciela wątku jest zerowe, więc nie podbijaj tematu.

Edited by andy102