Skocz do zawartości

Igrzyska śmierci, co czynić?


ISMroz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć.

 

Raz na 2-3 tygodnie znajduję na dnie martwą jedną rybę. Bez specjalnych objawów (nic z płetwami, zadnych nalotów na skorze, skrzywien czegokolwiek), po prostu martwa. Dzisiaj była to kosiarka (zdjęcia denatkizałączam na końcu).

 

Pytanie brzmi: co robić? Jestem nawet gotów na zrobienie pełnej czystki etnicznej (eutanazja nożownicza + wymiana wszystkiego poza szkłem), żal mi tylko bardzo zbrojnika, z którym jesteśmy razem z 10 lat.

 

Dane Akwa:

- 110 L

- obsada, na dzien dzisiejszy 10 x innes, 3 x kir. panda, 1 x kosiarka, 1 x zbrojnik, 4 x krew amano

- filtr eheim biopower do 160 litrow, non-stop

- woda zmiana raz na tydzien okolo 10% na (pol na pol) osmoze akwar (regularnie zmieniam filtry) + odstana krakowska kranówa

- temp 26 stopni

 

Zadnych wiekszych problemow z ta konfiguracja przez ostatnie 3 lata az do tego czasu, ostatnio troche walczylem z okrzemkami (analogowo tj skrocilem czas oswietlenia o 2h, zwiekszylem czestotliwosc czyszczenia scianek/roslin + w planie byl otosek, az do dzisiejszej smierci kosiarki).

 

Kiedy sie zaczelo: przypuszczam, ze to jakas franca. Jakies 3-4 miesiace temu robilem remanent/przemeblowanie/gruntowniejsze czyszczenie w akwa, po czym nabylem 2 rosliny + 10 neonkow na gieldzie ZOO w Krakowie (nie, nie zrobilem kwara, z reszta najpierw zaczely schodzic te stare, nowe wszystkie zyja do dzisiaj, wiec wiele by mi to nie dalo).

 

 

post-21564-0-97680900-1410622840_thumb.jpg

post-21564-0-57968300-1410622842_thumb.jpg

post-21564-0-16253000-1410622847_thumb.jpg

post-21564-0-55855400-1410622849_thumb.jpg

post-21564-0-07177200-1410622851_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madk i... w takim razie co byś diagnozował? Wgapiałem się sporo w te objawy i nic nie pasuje jakoś bardzo.

 

MIKROSPORIDIOZA? Co prawda nic raczej w akwa nie chudnie a ponoć powinno, ale no i neony i ... no właśnie te "igrzyska śmierci" tj. wszystko bosko i normalnie  i nagle jeden martwy, pozniej znow spoko i nastepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może kombinują u Ciebie coś w wodociągach? Dowiadywałeś się?

 

Hmm na twoim miejscu przypatrzył bym glonojada czy nie wykazuje agresji miałem taki przypadek że glonojad pędem stłukł szybę grodzącą akwarium na 2 części więc niemów mi że to niemożliwe.

Hehe, zacznij go rozmnażać i sprzedawaj jako Glonojad sp. predator-  rarytas ;)

Edytowane przez gracjanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...