Skocz do zawartości

192L Z Iwagumi do Dyskowców


Sławek121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wystartował mój wymarzony baniaczek ( z pomocą Krzysia-Miszcza, dzięki :) )

Na początek dane baniaka:

Akwarium - 120x40x40 ( 192L )
Oświetlenie - 4x28W T5
Filtracja - Unimax 150
Ogrzewanie - Brak
Podłoże - Bazalt 1-3mm + kulki g-t
Ozdoby - Skałki Ancient Stone
Fauna - planowane krewetki Amano
Flora - Hemianthus callitrichoides i Eleocharis acicularis

"Suchy" aranż
DSC01590J_easanqh.JPG

DSC01591J_easanqw.JPG

Na razie tyle, jutro będę sadził rośliny i zaleję do końca baniaczek, więc pewnie wrzucę jakąś fotkę ;)

 

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skąd masz skałki? bo bardzo mi się podobają.

Skałki kupiłem od kogoś z forumowej giełdy.

 

 

 

Mam pytanie jak sadzisz malego henka w bazalcie? Mam maly problem z tym, wyplywa mi do gory;)

Sadzę pęsetą, wciskając ok.2/3 rośliny ( kępki ) w podłoże, wystają praktycznie same szczyty, nie ma wtedy problemu z wypływaniem a  henio i tak sobie poradzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Sławek proszę wstaw jakieś zdjęcia aktualne baniaczka.Jestem mega ciekaw jak to się rozrosło na czystym bazalcie.U mnie na podłożu Ada nie chciał rosnąć :wsciekly: .Może nie wszystko co drogie znaczy dobre ;D A i jeszcze chciałbym wiedzieć gdzie dostałeś takie skałki bo pod tą nazwą na allegro nie ma.

Edytowane przez wojtasek4321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w tym akwa "małe" problemy z zakwitem wody, ale po długiej walce i ostatecznie kilkudniowym zaciemnieniu sytuacja została opanowana.

Trochę ucierpiał na tym wzrost roślin ( głównie acicularisa, bo henio ładnie się zagęścił ), ale akwa już jest stabilne i  dniach cyknę fotki.

 

Co do kamieni to tu powinieneś coś o nich znaleźć https://www.google.pl/search?q=Ancient+Stone&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=rcs&gfe_rd=cr&ei=ISZ6VImmB8qI8QeLmoCADA#rls=org.mozilla:pl:official&channel=rcs&q=ancient+stone+akwarium, a mam je, jak pisałem, od usera forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problemy z prowadzeniem tego akwa bez CO2 ( jednak 0,6W/L i brak szybko rosnących roślin to już nie przelewki ) spowodowały, że odpuściłem ten aranż i powstał baniak Nature, do którego dokupiłem już butlę CO2, więc myślę że teraz pójdzie już dobrze..

 

A tak on wygląda w dniu zalania, oczywiście kamienie są tylko do zatonięcia korzeni.

Zdjecie-0_whsxape.jpg

 

 

PS. Kamienie z aranżacji Iwagumi do sprzedania, jak ktoś chętny to zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie poszło z iwagumi bo byłem ciekaw jak to będzie wyglądało jak zarośnie :) no ale trudno się mówi. Co do tego zbiornika to jak wiesz masz we mnie kibica i czekam z niecierpliwością na aktualizację :) Sławku tylko jeśli da rade to o więcej fot proszę :) Jeśli nie będzie problemów to myślę, że będzIe to ciekawy zbiornik. Już wygląda na dobrze zarośniety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i kolejna zmiana w tym baniaku :banan:

 

Pod wpływem emocji zakupiłem 5 sztuk maluchów Red Turkus ( dysków ), no i gdzieś je trzeba było ulokować.

Zmieniło się podłoże ( na piasek + tradycyjnie kulki g-t ) , roślinność, filtracja ( jest teraz Jbl e 900 i Aqua Szut 500 ) i oczywiście doszło ogrzewanie 2x 300W.

No i obecna obsada to 5 Red Turkus, 11 Kirysek pstry i 5 Military Helmet.

 

Aranżu w zasadzie nie ma, priorytetem są tu ryby.

DSC02025J_wwpapan.jpg

 

I kilka fotek mieszkańców

 

Główni lokatorzy

DSC02028J_wwpapaq.jpg

 

DSC02030J_wwpapqp.jpg

 

DSC02013J_wwpapap.jpg

 

DSC02018J_wwpapax.jpg

 

DSC02007J_wwpapsa.jpg

 

I ekipa towarzysząca

DSC02037J_wwpapqh.jpg

 

DSC02027J_wwpapss.jpg

 

Zdaję sobie sprawę, że akwa jest za małe jako docelowe dla dysków, dlatego też za jakiś czas zastąpione zostanie minimum 450L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym akwarium naprawdę high level. Gratulacje.

 

Mi się akwarium podoba. Nie za dużo, nie za mało roślin :)

 

 

Fajny zbiornik. Mam nadzieje, ze ten większy będzie równie ładny.

Dzięki :)

 

 

Czym karmisz dyski?

Na razie tym czym karmił hodowca-Serce indycze ze szpinakiem + granulat dla dyskowców Tetry, ale na dniach będę zaczynał je przestawiać na własny mix.

 

 

Jaka temp panuje w zbiorniku?

 

28C, stopniowo będę schodził do 26C, być może nie jest to idealne dla Kirysów, ale nie ma żadnych oznak ich złego samopoczucia.

Są ruchliwe, widoczne, jedzą i rosną jak na drożdżach i nie wypływają ponad normę do powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...